Ділимося кроками, які допоможуть вам підготуватись до співбесіди, та покажемо, як вражати рекрутерів своєю кваліфікацією й переконати їх, що ви — найкращий кандидат.
Моя перша робота
Все частіше старшокласники задають собі питання – а ким вони стануть у майбутньому? Діти знають, що треба вчитися уже зараз, щоб у майбутньому мати змогу отримати таку професію, яка б їм подобалася, припала до душі, дозволяла прогодувати себе та свої родини.
Ти готовий до зустрічі з роботодавцем. Дамо ще кілька порад. Враження, яке ти справиш на роботодавця під час співбесіди, може мати вирішальне значення в отриманні тобою очікуваного місця роботи.
Існує непогана формула, що може посприяти успіху. Її можна визначити, як поєднання «скромність + настирливість». Розберемо її по поняттях.
Чому скромність? Адже здається, що чим більше буду себе позитивно презентувати, показувати свої амбіції, тим краще враження справлю.
Закінчився період навчання у ВУЗі. І, як і 5-6 років тому – ти знову на роздоріжжі. Тільки тепер стоїть запитання: як влаштувати своє життя, куди піти працювати.
Твоє працевлаштування не починається в момент перегляду оголошень з вакансіями, написання резюме, або під час співбесіди. Воно починається, а точніше має починатись, набагато раніше. Наприклад, тоді, коли в твоїй, безперечно світлій, голівці зароджуються думки такого плану: «а що ж я хочу від цього життя?».
Вирішив написати резюме? Досліди, у якій формі воно буде написано..
Трохи нудних термінів… але ця інформація тобі стане у нагоді
Хронологічне резюме – складається за принципом «все по порядку». Перераховуються місця роботи та обов’язки які ти виконував. Опис трудової біографії у зворотній послідовності демонструє твою кваліфікацію та сильні сторони з найкращого боку.
Використовуй таке резюме якщо:
Розповідаємо, які дії гарантовано перешкодять вам знайти хорошу роботу, зроблять вас аутсайдером у гонитві за працевлаштуванням і занурять у безодню відчаю. Ніколи так не робіть.
Для початку розберемо поняття «мотиваційний, він же супровідний, лист
Отже, мотиваційний лист – це короткий діловий документ (200-250 слів), що додається до резюме та інформаційно супроводжує його.
Мотиваційний лист дає можливість подати інформацію, яка не увійшла до резюме. Наприклад, через супровідний лист пошукач може показати свою обізнаність про особливості діяльності компанії, що він може привнести в її роботу, а також його бажання та прагнення працювати саме в цій компанії.
Крок 5. Декілька порад перед співбесідою
Почнемо готуватись до співбесіди. Зверни увагу: в умовах, коли ринок праці перенасичений, виграє той, хто надасть працедавцю унікальні пропозиції. Тому зроби наступне:
Проведи самоаналіз.
Тобі потрібно мати повну картину про свої знання, навички та можливості. Найкращим і перевіреним інструментом в цьому є SWOT-аналіз (власні сили, слабкості, можливості, загрози).
Закріпи знання галузі.
Пам’ятай, що резюме – це оголошення про тебе.
Отже, для початку напиши своє ім’я, адресу, номер телефону, електронну адресу, а можливо, і скайп-адресу у верхній частині сторінки.
Напиши про дати і місця роботи, досвід, компетенції.
Для випускника радимо - ніколи не вказуй, що у тебе немає досвіду роботи!!!
Під час навчання ти проходив практику. Вкажи досягнення.
КРОК 1. Написання резюме.
Запам’ятай, резюме - це головний документ під час пошуку роботи, в якому подаються короткі відомості про навчання, трудову діяльність, професійні успіхи та досягнення особи, яка його складає. Тому, на вимогу сьогодення, потрібно максимально відповідально підійти до його написання.
- 1
- 2
- 3
- 4
- наступна ›
- остання »