Ти готовий до зустрічі з роботодавцем. Дамо ще кілька порад. Враження, яке ти справиш на роботодавця під час співбесіди, може мати вирішальне значення в отриманні тобою очікуваного місця роботи.

Існує непогана формула, що може посприяти успіху. Її можна визначити, як поєднання «скромність + настирливість». Розберемо її по поняттях.

 

Чому скромність? Адже здається, що чим більше буду себе позитивно презентувати, показувати свої амбіції, тим краще враження справлю.

Повір, що ні. З досвіду, такі кандидати, прийшовши на співбесіду і отримавши кваліфікаційне завдання, заявляють, що все знають. Наступна зустріч показує, що реальний результат не відповідає очікуванню.

Отже:

– Не претендуй одразу на високу посаду та високу заробітну платню.

– Покажи готовність почати кар’єру знизу.

 

А ось приклад, який повністю зворотній від попереднього. Одна особа, яка вже мала певний досвід роботи менеджером, та мала деякі переваги (знання іноземних мов), подала своє резюме і підтвердила на співбесіді бажання розпочати свою кар’єру з найнижчого щабля, але при цьому додала, що покаже свою кваліфікацію і доведе її в роботі. ЇЇ було прийнято і за просуванням по службовій драбині слідкувало вище керівництво цієї організації. І це підтверджує другу складову формули – настирливість. Але увага, – без скромності, настирливість перетвориться в нездорову амбіційність.

В свою чергу настирливість породжує працьовитість, дисциплінованість та цілеспрямованість.

 

Пам’ятай, що позитивний результат співбесіди далеко не означає автоматичного працевлаштування. Адже попереду випробувальний термін, який присутній майже в усіх підприємствах і організаціях. Тому потрібно звернути увагу на свої внутрішні небезпеки, а саме:

- лінь та відсутність ентузіазму;

- небажання вчитись, підвищувати свій професійний рівень;

- небажання розширювати свої знання про підприємство, або про те що не входить в рамки посадових обов’язків;

- байдужість до виробничих проблем колег та суміжних підрозділів;

- егоцентризм: «Мій робочий день закінчився», а далі мене нічого не цікавить;

- несприйняття конструктивної критики та зауважень.

 

І ще. Більшість роботодавців, поряд з професіоналізмом, ставлять на один щабель лояльність. Що ж це таке? Зверни увагу на нашу розмову про твою унікальну пропозицію (Крок 5). Власне через неї ти й покажеш свою лояльність. Враховуючи, що особливих професійних навичок ти ще не здобув, то ця цінність може зіграти основну роль в твоєму працевлаштуванні.

Вона ґрунтується на Бажанні:

- працювати саме на цьому підприємстві, чи в організації і бути частиною її колективу (команди);

- розвиватись разом з підприємством, з ним рости;

- бути необхідним роботодавцю;

- довіряти йому;

- бути готовим до компромісів.