Розповідаємо, які дії гарантовано перешкодять вам знайти хорошу роботу, зроблять вас аутсайдером у гонитві за працевлаштуванням і занурять у безодню відчаю. Ніколи так не робіть.

 

Помилка № 1. Не створювати й не оновлювати резюме

Резюме — це ваш головний спосіб звернути увагу рекрутера на свою кандидатуру. Відгукнутися на вакансію, просто написавши своє ім’я та контакти, звичайно, можна. Але це буде набагато менш результативно — ви відразу програєте на тлі конкурентів, які не полінувалися і все-таки створили такий документ. Дуже ймовірно, що рекрутер і зовсім не стане вам передзвонювати.

Але навіть коли резюме у вас є, не забувайте його доповнювати та оновлювати. Зазвичай люди змінюють роботу раз на 1-2 роки, і якщо своє резюме ви створили у 2019-му, то зараз інформація в ньому вже застаріла: у вас з’явилися нові вміння та навички, може, ви навіть змінили сферу діяльності та й розмір бажаної зарплати вже інший.

А якщо ви розміщуєте резюме на сайті пошуку роботи, то оновлювати його потрібно ще й для того, щоб піднятися в результатах пошуку за базою кандидатів. Адже роботодавці можуть не тільки переглядати відгуки, але й самі шукати претендентів на відкриті вакансії та пропонувати їм роботу.

 

Помилка № 2. Не перевірити свої соцмережі

Зараз багато рекрутерів переглядають не тільки резюме претендентів на роботу, але і їхні сторінки в соціальних мережах. Враховуйте це та обов’язково перегляньте свої записи, фотографії, коментарі, перш ніж починати пошук роботи.

Звичайно ж, кожен має право висловлювати власні погляди в інтернеті, цього вам ніхто не заборонить. Але якщо, наприклад, ваша сторінка захаращена дописами типу «Суші за репост» шестимісячної давності, це багато скаже рекрутеру про вашу організованість.

 

Помилка № 3. Грубіянити на співбесіді

Неввічливих і скандальних кандидатів на роботу, звичайно ж, ніхто не візьме.

Іноді рекрутери можуть по кілька разів перепитати по суті одне і те саме, вимагати від вас уточнень, нібито намагаючись піймати на брехні. А на деякі посади й зовсім проводять так звані «стресові співбесіди» — під час такої зустрічі шукача намагаються роздратувати, щоб перевірити його стресостійкість.

Вам потрібно зберігати спокій і в жодному разі не грубити співрозмовнику. Якщо запитання ейчара здається вами недоречним, занадто особистим, свої кордони можна відстояти з гідністю, не переходячи на різкий тон.

 

Помилка № 4. Лаяти старих колег і начальство

Так, ваш колишній начальник міг вчинити з вами недобре. Якби все було прекрасно, то ви навряд чи б шукали зараз нову роботу. При цьому концентруватися на негативі в розповіді про те, чому ви звільнилися з попереднього місця, не варто.

Навіть якщо піти довелося зі скандалом і без вихідної допомоги, називати колишнього керівника останніми словами ми не радимо. Якщо будете лаятися і злитися на життя під час співбесіди — це схарактеризує вас як заїдливу та злопам’ятну людину, можливо, пліткаря. А таких у колективі бачити не хочуть.

Запитають про звільнення з попереднього місця — розповідайте як є, але без оцінок. Рекрутери — люди недурні, вони й так зрозуміють, якщо ексбос або колеги були несправедливі до вас.

 

Помилка № 5. Записуватися в добровільне рабство

Погоджуючись на сумнівні пропозиції роботодавців, ви хорошу роботу точно не знайдете. Під час телефонної розмови або на співбесіді вам пропонують заплатити за працевлаштування, виконувати обов’язки відразу 3 фахівців за мінімальну зарплату, і ви відповідаєте «так, звичайно»? Тоді будьте готові за 2 місяці, якщо не раніше, знову починати пошуки, адже дуже ймовірно, що перед вами не найчесніша компанія.

По суті, помилка № 5 — це знецінювати себе при працевлаштуванні. Не робіть так, якщо хочете вдало знайти роботу, побудувати хорошу кар’єру і бути щасливими на роботі.

 

За матеріалами Work.ua