Відеоматеріали
Ринок праці відчутно похитнувся в умовах війни. Якщо раніше бракувало вакансій, то зараз людей, які шукають роботу. Аби допомогти підприємствам знайти працівників, а кандидатам працевлаштуватись — у Вінниці організували ярмарок вакансій. Яких кадрів компанії потребують найбільше та які посади шукають містяни, дивіться у сюжеті
На Вінниччині спостерігається гострий дефіцит кадрів, особливо у виробничій та аграрній сферах. Через війну та мобілізацію чоловіків багато вакансій змушені закривати жінки. Про стан ринку праці в регіоні розповідає заступник директора Вінницького ОЦЗ Наталя Шишкова.
До Вінницького обласного центру зайнятості у пошуках роботи звертаються переважно жінки. Така тенденція спостерігається з початку повномасштабного вторгнення. Про це Суспільному розповіла очільниця обласної Служби зайнятості Галина Скоковська.
Понад 400 підприємців на Вінниччині з початку року отримали мікрогранти, скориставшись державною програмою “Власна справа”. Їхні бізнес-ідеї профінансовані на суму 96 мільйонів гривень, розповіла Суспільному фахівчиня обласного центру зайнятості Вікторія Рисак.
Адаптуватися до мирного життя після демобілізації можуть не всі ветерани. Деякі намагаються знайти нову роботу або відкрити власну справу, а іншим потрібен час на реабілітацію. Центр зайнятості працює над тим, аби ветерани мали чимало можливостей реалізувати себе. Аби учасники бойових дій, люди з інвалідністю внаслідок війни та члени їх сімей могли створити або ж покращити свій бізнес, держава виділяє гранти. Хто і як може їх отримати, розповідає Оксана Захарчук, начальник відділу аналітики та статистики Вінницького обласного центру зайнятості.
Через російську агресію мільйони українців вимушені жити в статусі «внутрішньо переміщених осіб». Здебільшого таким людям доводиться розпочинати заново все: шукати житло, лікарів, школи й садочки та найголовніше – заробіток.