З нагоди відзначення всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми та з метою підвищення обізнаності усіх верств населення щодо торгівлі людьми 31 липня 2018 року Бершадською районною філією Вінницького обласного центру зайнятості проведено семінар на тему: «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми та експлуатації дитячої праці».

У заході взяли участь головний спеціаліст Управління соціальної та молодіжної політики Бершадської РДА Галина Іванченко, соціальний педагог Бершадського районного центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді Антоніна Янчук, спеціаліст Бершадського бюро правової допомоги Людмила Зеленюк та начальник Бершадського відділу з призначення та виплати пенсій Тетяна Долайчук.

Присутні отримали інформацію про стан трудової міграції в Україні, її переваги й ризики. Слухачів ознайомили з видами торгівлі людьми та якими шляхами особи можуть потрапити до такої ситуації, проблемою дитячої найманої праці і її формами. Звернули увагу присутніх на основні ризики нелегальної трудової міграції, порушення прав людини, руйнування родинних стосунків, примусова праця, торгівля людьми. Саме молодь, діти, жінки – найбільш уразливі категорії.

В заході взяли участь 20 безробітних. Спеціалісти відповіли на низку запитань, які цікавили учасників заходу, а також роздали їм інформаційні та методичні матеріали, у яких викладені основні аспекти протидії торгівлі людьми та зазначені контакти державних установ і громадських організацій, що опікуються постраждалими від торгівлі людьми.