03 грудня 2019 року в Погребищенській районній філії Вінницького  ОЦЗ з метою підвищення обізнаності населення щодо питань торгівлі людьми та безпечної трудової міграції, та в рамках проведення акції  «16 днів проти насильства» відбувся  тренінг: «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці».

В заході взяли участь: начальник відділу «Погребищенське БПД» Козятинського МЦ з надання ВБПД - Петро Насінник та заступник начальника відділу – Валентина Гавриш  та 15 безробітних, які перебувають на обліку в службі зайнятості.

Фахівець районної філії  з профорієнтації Володимир Храбан в своєму виступі застеріг та попередив шукачів роботи про небезпеку, яка чекає на них у разі нелегального працевлаштування не тільки у своїй країні, а й за кордоном та надав інформацію щодо можливості ОФІЦІЙНОГО тимчасового працевлаштування кваліфікованих працівників з числа громадян України в будівельній галузі на підприємства Держави Ізраїль.

Під час зустрічі представники бюро безоплатної правової допомоги на різних прикладах доводили, що працюючи нелегально, працівник не може належним чином захистити свої права: право на нормальні умови роботи та проживання, право на відпочинок, вихідні, право на виплати в разі втрати працездатності. Крім того, заробітна плата нелегального працівника набагато менша, ніж заробітна плата легально працюючої особи.

На тренінгу присутніх залучили до діалогу, в якому кожен бажаючий мав змогу висловити свою думку, поділитися своїми знаннями. Також учасники переглянули презентацію «Міфи та факти про торгівлю людьми», ознайомилися з нормативно-правовою базою з протидії торгівлі людьми міжнародного і національного законодавства, обговорили основні правила безпеки, які допоможуть не потрапити в пастку злочинців. Фахівець з профорієнтації розповів, як потрібно подбати про власну безпеку, коли їдеш за кордон, незалежно від мети подорожі. Важливим для учасників заходу стала інформація про те, що кожен постраждалий має право на безкоштовну конфіденційну та правову допомогу.

Наприкінці заходу присутні переглянули фільм «Життя на продаж» про реальних заробітчан, які потрапили на гачок до торговців. Усі  учасники отримали буклети, що містять корисні поради для подорожуючих та контактні дані Міжнародних організацій з протидії торгівлі людьми.