31 січня своє професійне свято відзначають ювеліри – люди з золотими руками та діамантовим сяйвом в очах. Однак, у професії ювеліра – не до жартів. Ці талановиті майстри створюють шедеври, які заслуговують на шанобливе відношення. Лише уявіть – зі шматка необробленого металу каміння виходять абсолютно дивні витвори мистецтва. І це не дивлячись на те, що в світі існує всього 8 дорогоцінних металів: золото, срібло, платина, паладій, родій, рутеній, іридій і осмій. Цінність роботи ювеліра полягає в тому, щоб максимально зберегти природність каміння та металу і лише підкреслити їхню натуральну красу і вишуканість. Вітаємо професіоналів

Саме вони стали одними з перших ремісників, кому відкрилися секрети справжньої краси, що знаходяться в здавалося б непередаваної гармонії людини і природи.

Серед майстрів ювелірної справи є чимало справжніх художників, роботи яких відомі більш, ніж їхні імена. У їх вузькому професійному колі існують свої традиції та манери, є яскрава історія та видатні особистості. Їхня праця не терпить суєти. Це вельми витончений процес, який вимагає від умільця грандіозного терпіння і акуратності. Результати їх діяльності ми можемо спостерігати кожен день і кожен день їх вироби радують нас своєю неповторною красою та вишуканістю.

Здавалося б, ювелірна справа є настільки «інтимним» процесом, що просто неможливо було б показати всі її тонкощі публічно широкої аудиторії, проте на сьогоднішній день вони відкриті суспільству. У їх середовищі створюються професійні асоціації та клуби, національні та міжнародні гільдії і організації. Проводяться різноманітні конкурси та фестивалі ювелірного мистецтва.

Плюси і мінуси професії ювелір

Переваги:

  • спосіб самовираження, творча робота;
  • висока оплата праці;
  • попит на грамотних спеціалістів.

Недоліки:

  • сидяча робота;
  • концентрація на дрібних деталях може зіпсувати зір;
  • дуже високе очікування клієнта не завжди виходить виправдати.

До різновидів професії відносяться: гравер (нанесення написів на виріб), модельєр (виготовлення ексклюзивних прикрас), дизайнер ювелірних прикрас.