Сьогодні, 8 жовтня – День юриста! Тож хто ж він такий та чим займається, давайте розберемось.

Юрист - це професіонал, який стоїть на сторожі закону. Відмінно розбираючись в правової документації, він захищає інтереси громадян, які звернулися до нього за допомогою. Звичайно, так звучить тільки саме загальне визначення.

Історія професії:

Першими професійними юристами були члени Колегії понтифіків у Древньому Римі. Саме вони заклали основи правового регулювання суспільного життя, створили обширну базу прецедентів. Лише декілька століть опісля юриспруденція сформувалася як наука. Особливо значимою віхою в її становленні вважається видання першого підручника з правознавства - «Інституції» Гая.

Юристи, що працюють в міністерствах і відомствах, займаються нормотворчої діяльністю, тобто безпосередньо «складають», розробляють формулювання законів, постанов, указів. Також вони редагують і переглядають зміст правової документації.

Юристи високого класу працюють в суді, прокуратурі, поліції, що наглядають органах, також в податковій і митній службах. Вони захищають громадський порядок, попереджають і розслідують правопорушення.

Переваги роботи юристом

У кожної спеціальності можна виділити як привабливі, так і відразливі моменти. Розглянемо основні плюси в професії юриста.

1. Цікава справа. Ця робота дуже творча. Вона розвиває інтелект, пам`ять, увагу.

2. Престиж. Назва будь-якого фаху в області захисту права дуже приємно писати на візитній картці. Проведений юрист-професіонал може по праву пишатися своїм становищем у суспільстві.

3. Відмінні перспективи. У юриста будь-якій галузі є можливості для розвитку і зростання.

4. Швидко зростаючий коло знайомих. До постійного тісного і тривалого контакту з людьми зобов`язує найбільше, мабуть, саме професія «юрист». Плюси і мінуси цього стану речей полягають в тому, що ви, з одного боку, отримуєте багато «корисних» знайомих, готових допомогти, з іншого - доводиться постійно бути відкритим до спілкування, а це дуже важко.

5. Незалежність. Дуже багато юристів працюють «на себе», будучи індивідуальними підприємцями. Вони особисто розпоряджаються своїм часом, як робочим, так і особистим, не зобов`язані звітувати перед начальниками і виконувати розпорядження.

6. Затребуваність. Професійний юрист з досвідом роботи завжди дуже привабливий для клієнтів.

7. Для «міжнародників» плюсом також є можливість подорожувати, не відриваючись від роботи.

Недоліки спеціальності

Який би грошової і престижною не здавалася професія «юрист», плюси і мінуси її однаково важливі і, мабуть, рівноцінні.

Прагнучи стати експертом в будь-якій галузі права, важливо мати уявлення про недоліки майбутньої роботи:

1. Повсякденна діяльність юриста пов`язана з оформленням великої кількості паперів. Щоб встигати виконувати службові завдання, потрібно бути методичним і послідовна людина, не боятися нудьги і рутини.

2. У юриста, чи не прагне до кар`єрних вершин, як правило, зберігається низький дохід на весь термін трудової діяльності.