Дуже часто меланхоліка представляють слабким, байдужим до всього, вічно втомленим людиною. Здавалося б, завдяки цьому типу характеру чоловік чи жінка не може нічого взяти в свої руки, і тому такій людині не можна доручати вирішення відповідальних питань. Але дійсно меланхолік так слабкий, і як проявляються його якості в професійній сфері?
Спробуємо розібратися.
Меланхоліки по своїй натурі досить замкнуті люди, вони мовчазні, соромливі, захоплюються мистецтвом. Для вирішення життєвих питань вони користуються мудрістю, яку почерпнули із прикладів літератури. Жінкам з меланхолійним типом характеру властива чутливість, ранимість, вони не терплять суєти, шуму. В обстановці хаосу ці люди відчувають себе розгублено й не можуть правильно осмислити ситуацію. А між тим саме раціональний аналіз обставин, що склалися, властивий їх складу розуму, що рекомендується враховувати роботодавцям.
Основні недоліки меланхоліка
· Нестійкість до стресових ситуацій. Це люди з такою складною психікою, що будь-який стрес може викликати депресію і нервовий розлад.
· Високі вимоги до оточуючих. Чоловіки і жінки з характером меланхоліка володіють аналітичним розумом, і тому занадто багато вимагають від оточуючих, а це часто є причиною конфліктів і розриву відносин.
В темперамент меланхоліка виявляються і переваги, які можуть бути використані в професійній сфері.
· Відповідальність. Якщо меланхолік щось пообіцяв, то обов'язково виконає це. Для нього обов'язок – не просто слово, за це його і цінують на роботі.
· Співчуття. Люди з меланхолійним типом характеру завжди щиро переживають за близьких, розігрувати почуття вони не вміють.
· Вірність. Меланхолік відрізняється показовою відданістю, це стосується не тільки людських відносин, але і професійної діяльності.
Тож ким можна працювати?
Підійдуть творчі професії, так як філософський світогляд дозволяє цій людині давати творів мистецтва правильну оцінку. Серед художніх і театральних критиків зустрічається безліч меланхоліків. Крім того, цим особистостям важко спілкуватися з оточуючими, але висловити свої почуття деколи дуже хочеться – мистецтво якраз і дозволяє виражати емоції мовою фарб або музики.
Також легко людина з цим типом характеру буде відчувати себе і в професії, пов'язаної з дослідженням і статистикою. Деяким бухгалтерські підрахунки здаються нудними і одноманітними. Але тільки не для меланхоліка, люблячого роботу, на якій потрібно сконцентруватися.
Меланхоліку слід звернути увагу на наступний список професій.
Бібліотекар. Ця робота не передбачає частого стресу, передбачає тиху спокійну обстановку. В бібліотеці меланхолік зможе розслабитися і насолодитися самотністю.
Письменник. Серед меланхоліків багато талановитих людей. Любов до самотності часто стає причиною постійного аналізу, що, в свою чергу, перетікає в текст, написаний на папері.
Програміст. Уміння розбиратися в деталях – ще один талант меланхоліка, який любить колупатися в дрібних елементах, щось конструювати, прикручувати, тому в комп'ютерах ці люди зазвичай знають толк.
Дизайнер. Ще одна чудова можливість для роботи в домашніх умовах, а також для вираження свого творчого потенціалу. До того ж це досить високооплачувана професія.
Копірайтер. Відмінний варіант хорошого заробітку без необхідності виходити з дому. Основний плюс професії в тому, що поодинці-меланхоліку не доведеться зустрічатися з замовниками – обговорення текстів відбувається через інтернет. Ще одна перевага – можливість заробляти хороші гроші.
Ветеринар. Це досить відповідна професія для меланхоліка, однак, варто враховувати, що спочатку доведеться зіткнутися зі стресовими ситуаціями. Таких випадків на початку професійної діяльності практично не уникнути, так як серед власників тварин багато примхливих та непокірних клієнтів.
Медсестра. Ця професія передбачає звичний і чітко окреслене коло обов'язків. Дівчатам-меланхолікам не доведеться приймати серйозних відповідальних рішень, так як на це є лікар.
Як вибрати підходящу сферу?
Вибираючи професію, меланхолікам слід керуватися наступними рекомендаціями.
· Вибирайте професію спокійну, таку, в якій не доведеться часто міняти обстановку, інакше в такій діяльності меланхолік не зможе відбутися. Нехай це буде робота з обмеженими обов'язками, жінкам і чоловікам з меланхолійним типом характеру легше занурюватися в один проект повністю, ніж постійно перескакувати на різні види діяльності.
· Відмовтеся від професій, в яких можливий постійний стрес. Менеджеры по продажам, кассиры, рекламні і страхові агенти, диспетчери – все це не для меланхоліка. Цим професіям притаманна метушня, біганина, сутички зі скандальними людьми, постійне обурення керівництва, необхідність здати все точно в строк.
· Віддавайте перевагу видами діяльності, які можливо здійснювати на самоті. Найбільш вдалий варіант – домашня робота. У спокійній затишній атмосфері, де немає метушливих людей, працездатність меланхоліка значно підвищується. Добре, якщо навіть з начальством треба спілкуватися тільки за допомогою інтернету.