Яким є ідеальний вік для праці? Його не існує. Людина має право працювати в будь-якому віці, розкриваючи ті чи інші сильні сторони.

Європа вже встигла відчути дефіцит фахівців і більш лояльно ставиться до працівників зрілого віку. До речі, пенсійний вік в них нижчий, тому й негативу до 40-50 річних немає. В Україні поки що є усталена точка зору, що 45+ – це вже неконкурентоспроможні працівники, тому люди вважають себе небажаними.

Звісно, певні труднощі, пов’язані із зайнятістю осіб після 45-річного віку, є. Але це все на рівні «невиправданих страхів» сформованих стереотипами та упередженнями: люди 45+ менш здатні до навчання та опанування нових навичок, і що такі працівники здатні адаптуватися до змін гірше за молодь.

Практика доводить протилежне…

За словами видатного вченого П.К.Анохіна, який вивчав процеси, спрямовані на адаптацію організму до середовища: «Людство вступило в еру надзвичайно емоційних навантажень. Ми можемо протистояти цьому лише виховуючи волю, навчившись керувати емоціями і розумно переборювати так звані емоційні стреси»

Фахівці служби зайнятості відчуваючи емоційний стан безробітних спрямовують їх пройти навчання та набути навичок саморозкриття для успішної реалізації своїх найкращих якостей та рис.

Для подолання стереотипним установок, які заважають людині в процесі пошуку роботи в Ладижинській міській філії Вінницького обласного центру зайнятості 13 листопада проведено тренінг для осіб старше 45 років.

Мета тренінгу - формування активної життєвої позиції у осіб, вік яких понад 45 років. Проводила заняття тренер, представник Вінницької обласної правозахисної організації «Джерело надії» Марія Добровольська.

В процесі тренінгу учасників ознайомлено з поняттям ейджизму, з додатковими гарантіями у сприянні працевлаштуванню (ваучер, компенсація ЄСВ), розкрито переваги осіб старших вікових груп, які цінуються на ринку праці:

Безробітні відпрацювали навички впевненої поведінки, встановлення контактів, самопрезентації особистих і професійних  якостей.

Тренінг пройшов у форматі живого спілкування.  Присутні ділились   та обмінювалися думками – це  допомогло  подивитись на себе під іншим кутом зору.

Учасники заходу мали змогу поділитися власним досвідом взаємодії з роботодавцями в процесі працевлаштування, розповісти один одному про ефективні способи пошуку роботи.

В результаті проходження тренінгу присутні отримали навички розпізнавання свого емоційного стану та усвідомили перешкоди, які заважають знайти роботу.