Вибір майбутньої професії залежить від багатьох факторів: від твоїх інтересів, здібностей, затребуваності професії на ринку праці. Але найголовніше - кожна професія висуває свої вимоги до фахівця. Десь є попит на креативні, енергійні уми, іншим же потрібні неквапливі, схильні до глибокого аналізу співробітники. Тип темпераменту значно впливає на вибір майбутньої професії.

Холерики добиваються великих успіхів в тих професіях, де потрібна підвищена концентрація, увага і енергійність. Вони - лідери. Цей тип темпераменту виділяється великою стійкістю до стресів. При необхідності вони вміють швидко відновлювати свої сили. Хронічна втома настане не через обсяг робіт, а через постійну необхідність стримувати свою кипучу енергію. Холерикові протипоказані такі професії, як квітникарство, бібліотекарська справа і бухгалтерський облік.

Сангвінік - природжений керівник. З точки зору підлеглих цей тип є, мабуть, найприємнішим і душевним начальником. Не дивно, подібний темперамент, як правило, характеризує розважливу людину. Його сильна риса - вміння вмовляти і розташовувати до себе. Проте технічні моменти в роботі часто викликають у сангвініків труднощі. Монотонна, конвеєрна, що вимагає постійної уваги робота не для них. Тому професію ткача, діловода, бухгалтера, майстра-годинникаря, радіомонтажника, бібліографа, архівіста, реставратора можна сміливо виключити.

Флегматик. На перший погляд негативна риса - повільність - робить їх дуже сильними. Здатність флегматиків неквапливо й без паніки проаналізувати становище - незамінна в стресових ситуаціях. Тому з них виходять висококласні економісти, бухгалтери, діловоди. З іншого боку, ця ж сама риса робить неможливою для них кар'єру хірурга і менеджера, але вони прекрасно підійдуть для ролі терапевта та головного бухгалтера.

Меланхолікам не слід вибирати роботу, де потрібне постійне спілкування з людьми, так як «спілкування» з комп'ютерами у них виходить набагато краще. Небезпечний такий тип темпераменту і в ролі водія громадського транспорту або монтажника-верхолаза. Характерне їм гальмування нервової системи можуть привести до втрати концентрації, уваги і, як наслідок, надзвичайних ситуацій. Напружена робота лікаря, особливо хірурга, рятувальника, льотчика, диспетчера приведуть меланхоліка до виснаження нервової системи і погіршення здоров'я.