Знайти таку професію, щоб згодом ідеї та плани переросли у справу до душі, для молодої людини завдання не з легких.  

За кордоном вибір професії — подія, перша життєва «пригода», досвід дорослішання. Тож старшокласники приділяють цьому чимало часу. У нашій країні нерідко університет для випускника обирають батьки, орієнтуючись на вартість навчання, перспективність професії (на їхню думку), родинні традиції. Це не врятує людину від подальшого професійного вибору та ще й залишить більш інфантильною.

Найпопулярніша нині за кордоном техніка самовизначення — «робоча проба». Це просто виконання певної частини роботи й оцінка результатів. Оцінки однолітків вказують, що інші думають про продуктивність підлітка в цій сфері. Таку змогу дають у консультативних профорієнтаційних центрах, але батьки можуть допомогти отримати такий досвід і без цього: проекти, волонтерство, стажування тощо.

Запитання «На що я придатний?» звужує для старшокласника коло пошуків. Зараз радять запитувати себе: «На що я зможу бути придатним? У якій галузі зможу розвиватися?» Дослідження свідчать, що дуже складно визначити наперед, що добре вдасться, особливо за допомогою саморефлексії. Найкращий спосіб знайти роботу до душі — експериментувати: пробувати варіанти.

А взагалі, найкраща порада, яку можна дати юнацтву, — від англійської журналістки Кетрін Уайтхорн: «Знайди що-небудь, що тобі подобається робити, а потім знайди кого-небудь, хто буде тобі за це платити».

Джерело: https://central-ua.tv/