Вибір професії — справа непроста. Адже професія визначає долю людини. А доля — взагалі дуже складне поняття. У давні часи, коли вигадували це слово, воно утворилося від слова «судити». Вважалося, що боги заздалегідь судять про те, що чекає на людину в майбутньому. Насправді, доля визначалася тим, в якому середовищі людина народилася, чим займалися її предки. В ту пору не заведено було сперечатися з долею. Потрібно було смиренно приймати те, що тобі судилося. Звичайно, частково це проявляється і в наш час.

Часто діти переймають майстерність батьків з ранніх років, тому їм легше йти по життю второваним шляхом. Але все ж сучасність пропонує нам значно більший вибір, ніж раніше. Система освіти дозволяє випробувати свої сили в різних напрямках. Ринок праці стрімко змінюється, тому не завжди досвід батьків може принести користь молодому поколінню.

Наприклад, така професія, як «шопер» навряд чи могла існувати в нашій країні років тридцять тому. Адже люди не могли в більшості своїй дозволити собі найняти професійного стиліста, який підбирав би їм гардероб.

Або такий фахівець, як «піарник», що допомагає фірмі успішно взаємодіяти з громадськістю. У нашій країні такі фахівці з’явилися нещодавно.

Цікаво звучить назва професії, представники якої допомагають створювати композиції при роботі фотомоделей: «пластифікатор».

І все ж, найбільш популярними традиційно залишаються: фахівці з інформаційних технологій, юристи, водії, менеджери (з продажу, із закупівель, з фінансів). Далі йдуть інженери, монтажники, бухгалтера, фармацевти,вчителі, психологи, лікарі.

Якщо ж подумати про найближче майбутнє, то можна припустити, що будуть набирати силу такі спеціальності, як інженери та технологи в галузі нанотехнологій.