Останнім часом усе більше людей зайняті у власному бізнесі, а отже це цікавий і перспективний напрямок діяльності  особливо для енергійних і сучасних людей.  

Залучення безробітних до організації підприємницької діяльності — одна з активних форм підтримки безробітних, яка здійснюється Державною службою зайнятості України у разі відсутності на ринку праці підходящої роботи. Згідно частини сьомої ст. 22 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» допомога по безробіттю може виплачуватися одноразово для організації підприємницької діяльності безробітними, які не можуть бути працевлаштовані у зв’язку з відсутністю на ринку праці підходящої роботи.

22 травня 2018 року у Правобережному районному центрі зайнятості м.Вінниці відбувся черговий семінар «Як розпочати власний бізнес?», в якому взяли активну участь 16 безробітних осіб.

Відкрила інформаційний семінар Людмила Палій, заступник начальника відділу активної підтримки безробітних Правобережного РЦЗ м. Вінниці, яка інформувала присутніх про перспективи розвитку підприємництва в регіоні, про можливості  державної служби зайнятості у сприянні організації та провадженні підприємницької діяльності.

Семінар відбувся  за участі Наталії Дмитрієнко, головного спеціаліста сектору наповнення бюджету фінансово-економічного відділу управління Пенсійного фонду України в місті Вінниці і Людмили Марицької, фахівця Вінницької об’єднаної  державної  податкової  інспекції.       

Наталія Дмитрієнко акцентувала увагу присутніх на соціальних перевагах отримання легальної заробітної плати, а також на тому, що небезпека тіньової зарплати призводить до того, що згодом люди не матимуть змоги отримати пенсію, яка відповідатиме рівню їхньої реальної зарплати. Під час семінару обговорили запровадженні зміни щодо розміру та обчислення ЄСВ, які набрали чинності з 01.01.2018 року та зміни в пенсійному забезпеченні громадян згідно Закону України №2148-VIII.  Без уваги не залишилось і питання пенсійної реформи.

З основами податкового законодавства присутніх ознайомила Людмила Маліцька, яка надала чимало корисної інформації про те, яку систему оподаткування обрати, як здійснюється збір податків та платежів та найм робочої сили при започаткуванні власної справи.

Під час заходу виникало багато запитань, на які присутні отримали кваліфіковані роз’яснення. По завершенні зустрічі учасники отримали буклети з інформацією, яка їм може знадобитися у подальшому.