На початку листопада представники Жмеринської міськрайонної філії Вінницького обласного центру зайнятості взяли участь в тренінгу «Впровадження гендерних підходів на місцевому рівні».

Проблема гендерної нерівності на вітчизняному ринку праці не є виключно економічним, а скоріше соціально сконструйованим феноменом, в основі якого лежать соціальні стереотипи, засновані на уявленнях про існуюче становище чоловіків та жінок, норми їхньої поведінки, мотиви та потреби.

Тренінг провела Анжела Кіль заступник начальника відділу сім'ї, гендерної політики та протидії торгівлі людьми Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької облдержадміністрації.

Провідний фахівець з профорієнтації Людмила Стрельбицька та провідний фахівець з питань зайнятості Вікторія Требух  під час заходу ознайомились з українським і міжнародним досвідом протидії  гендерній дискримінації.

«Гендерна нерівність погіршує якість людського потенціалу; сповільнює економічне зростання; знижує ефективність стратегій розвитку та боротьби з бідністю, що, звичайно ж, отримує відображення на структурі і динаміці зайнятості та безробіття» - зазначила А.Кіль.

Метою заходу було  сформувати чітке уявлення про такі поняття, як гендер, гендерно–орієнтоване бюджетування, гендерна рівність та гендерний підхід. 

Підвищення професійної компетентності фахівців державних установ у питаннях  забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків, в тому числі щодо впровадження гендерних підходів на місцевому рівні є важливим чинником для розвитку демократичного суспільства.