21 вересня 2021 року для учнів Устянського опорного закладу загальної середньої освіти фахівець з профорієнтації Бершадської районної філії Вінницького обласного центру зайнятості Людмила Жданович провела профорієнтаційний захід «Урок реального трудового життя».

Такі заходи проводять для свідомого вибору учнівською молоддю майбутньої професії, сприяння у формуванні мотивації до вибору професійної діяльності та знайомства зі світом актуальних професій.

Стан сучасного ринку праці, де з одного боку - чимала кількість безробітної молоді з незатребуваними роботодавцями спеціальностями, а з іншого – брак фахівців з технічних, будівельних спеціальностей, вимагає системної профорієнтаційної роботи в школах.

«Професій безліч. Яку вибрати? Ким бути? Де працювати? Як побудувати майбутнє? На ці нелегкі запитання вам незабаром доведеться шукати відповідь, адже ви стоїте на порозі дорослого самостійного життя», - розпочала захід Л. Жданович.

Під час уроку Людмила Жданович надала коротку характеристику професій, які актуальні на ринку праці. Учні ознайомилися із реаліями та перспективами сучасного ринку праці та його вимогами, отримали інформацію про затребувані професії та види професійної діяльності.

Наостанок старшокласникам нагадали про платформу з профорієнтації та розвитку кар’єри «Моя професія; консультаційна мережа».