Вінницький міський центр зайнятості у тісній співпраці з Вінницьким центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Департаментом економіки і інвестицій ВМР, Вінницькою обласною правозахисною організацією «Джерело надії», ГО ФО «Прогресивні жінки», іншими соціальними партнерами проводить системну інформаційну роботу з клієнтами служби зайнятості у напрямку запобігання нелегальної трудової міграції та торгівлі людьми.

Так, днями, у рамках інформаційної компанії #ПРАЦЮЙ_БЕЗПЕЧНО, відбувся семінар для безробітних вінничан, які планують мігрувати по Україні чи за кордон з метою працевлаштування.

У семінарі взяла участь директор Вінницького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Наталія Добровольська та представник департаменту економіки і інвестицій ВМР Олександр Іщенко. Вони ознайомили присутніх з положеннями чинного законодавства у сфері протидії торгівлі людьми, видами експлуатації, шляхами вербування тощо.

«Станом на кінець липня 2021 року 60 вінничан мають статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми. А насправді таких людей набагато більше, адже не всі наважуються звернутися вчасно по допомогу … », - зазначила Н Добровольська.

Інна Молодченко, начальник відділу активної підтримки безробітних Вінницького міського центру зайнятості поінформувала присутніх про шляхи законного працевлаштування в межах країни та за кордоном, можливі ризики та основні правила безпечної подорожі та тродової міграції (внутрішньої та зовнішньої), оскільки саме через легковажність та недостатню поінформованість про реалії працевлаштування за кордоном громадяни опиняються в скрутних ситуаціях.