У Вінницькому районному центрі зайнятості відбувся тренінг-семінар для 20 безробітних громадян з питань працевлаштування, навчання та перенавчання безробітної молоді, надання послуг з профорієнтації та індивідуального консультування.

У семінарі взяли участь директор Вінницького РЦЗ Юрій Парфенюк, провідний фахівець з питань зайнятості Валентина Гудимчук, начальник Управління праці та соціального захисту населення Вінницької РДА Надія Ходацька, спеціаліст з питань сім'ї та молоді Управління праці та соціального захисту населення Вінницької РДА Наталія Войтюк.

Юрій Парфенюк надав необхідну інформацію щодо надання послуг сприяння працевлаштуванню вразливим на ринку праці особам, які не здатні на рівних умовах конкурувати, перебувають у складних життєвих обставинах, бажають працевлаштуватися та потребують у цьому допомоги (особи з інвалідністю, молодь, довгострокові безробітні, особи звільненні з установ покарання чи лікування, особи передпенсійного віку, внутрішньо переміщені особи, безхатченки, жінки після декретної відпустки, з малими дітьми, тощо).

Надія Ходацька поінформувала присутніх заходу про те, що до Управління соціального захисту населення Вінницької РДА та до Вінницького РЦЗ звертаються люди, які потребують допомоги в сприянні у працевлаштуванні, а також соціальної, матеріальної та юридичної допомоги. У приміщенні Управління соціального захисту Вінницької РДА діє консультаційний пункт центру зайнятості, при потребі надаються консультації відвідувачам управління соціального захисту, з числа вимушених переселенців щодо обліку та реєстрації в центрах зайнятості, надається перелік актуальних вакансій, ознайомлюються з соціальними послугами служби зайнятості.

Валентина Гудимчук поінформувала присутніх про те, що фахівці центру зайнятості здійснюють соціальний супровід при працевлаштуванні та на робочому місці за підходом кейс-менеджмент, що передбачає проведення оцінки ситуації, визначення бар’єрів на шляху працевлаштування, розробку та впровадження Індивідуального плану. Фахівець центру зайнятості в межах своєї компетенції надає безробітним необхідні послуги (пошук підходящої роботи, пошук вакансій, організація перенавчання, перекваліфікації, надання послуг з профорієнтації, індивідуального консультування, підготовка резюме, тощо).

Наталія Войтюк розповіла, що фахівці ЦЗ та УП надають інформацію про існуючі в громаді організації, умови звернення, порядок отримання послуг, здійснює направлення безробітного до іншого надавача соціальних послуг з метою подолання чи мінімізації особистих соціальних проблем, що ускладнюють або унеможливлюють процес працевлаштування.

Тренінг проходив у формі бесіди, обговорення. Захід пройшов цікаво та змістовно, адже присутні отримали корисну та доступну інформацію, відповіді на запитання, що їх цікавили та були забезпечені роздатковими матеріалами.