Однією із перспективних і привабливих форм підвищення кваліфікації як для безробітних, так і для роботодавців, є стажування на робочому місці. Для роботодавця – це найкращий спосіб задовольнити потребу в робочій силі кваліфікованими кадрами, а для безробітного – можливість відновлення своїх трудових навичок, адаптація до нових умов та ефективного працевлаштування.

Якщо безробітний не має достатніх професійних навиків або досвіду, служба зайнятості організовує його стажування безпосередньо на підприємстві. За час такого стажування особа зі статусом безробітного вдосконалює свої професійні якості, адаптується на майбутньому місці праці до умов виконання робіт, до обладнання, технології та колективу.

Одним із роботодавців, що співпрацюють в даному напрямі з Шаргородською районною філією Вінницького обласного центру зайнятості є фермерське господарство «Врожайне». Наразі 12 осіб проходять підвищення кваліфікації на підприємстві шляхом стажування  безпосередньо на робочому місці перед працевлаштуванням. За такими спеціальностями як тракторист - машиніст,  машиніст очищувальних машин.

При укомплектуванні вакансій за сприяння служби зайнятості такі роботодавці мають ряд переваг. Насамперед, вони не витрачають час та кошти на пошук претендентів на вакансії, адже фахівці  служби зайнятості підберуть з числа людей, які шукають роботу, працівників відповідно до вимог роботодавця, попередньо домовляться з ним про дату зустрічі з претендентами на вакансії на базі підприємства чи Шаргородської філії. А за умови якнайшвидшого укомплектування вільного робочого місця роботодавець не втрачає кошти через простій.

Тому роботодавці задоволені такою співпрацею з філією, адже враховані їхні інтереси при формуванні трудового колективу.

Варто додати що за 2018 рік за направленням Шаргородської районної філії Вінницького обласного центру зайнятості підвищили свою кваліфікацію шляхом стажування безпосередньо на робочому місці 235 безробітних громадян за різними професіями та спеціальностями. Роботодавці, які вже скористалися такою послугою цілком задоволені та часто користуються цією формою поповнення трудових колективів, оскільки мають можливість підготувати належного фахівця без зайвих матеріальних затрат.