З метою поінформованості, підтримки та допомоги в розв'язанні проблем такої соціально уразливої категорії, як демобілізовані військовослужбовці - учасники антитерористичної операції, 23 вересня в Шаргородській районній філії Вінницького обласного центру зайнятості був проведений інформаційний семінар на тему «Спільно допоможемо учасникам АТО/ООС»

В заході взяли участь керівник районної Громадської організації учасників бойових дій Василь Івасько, заступник начальника відділу персоніфікованого обліку з питань обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці УСЗН Оксана Шелінговська, заступник директора-начальник відділу соціальної роботи Центру СССДМ Марина Кучер та відповідальний за призов і контрактну службу райвійськкомату капітан Олексій Томчук, а також шість безробітних демобілізованих учасників АТО, які звернулися в службу зайнятості в період карантину.

Заступник директора Людмила Яворська повідомила про співпрацю зі всіма соціальними партнерами району, органами влади, спрямовану на розв'язання складних життєвих обставин, на здійснення соціально-психологічної підтримки та професійної самореалізації учасників антитерористичної операції. Також, наголосила на тому, що служба зайнятості надавала послуги з пошуку роботи учасникам АТО під час карантину дистанційно та досягла неабияких результатів у працевлаштуванні безробітних. Третина від усіх 62 учасника АТО, що перебували на обліку були забезпеченні роботою. Один з них працевлаштований підсобним працівником з виплатою компенсації роботодавцю витрат на сплату ЄСВ. Один безробітний брав участь у роботах тимчасового характеру, проходили професійне навчання і стажувалися на робочому місці 3 особи, які після закінчення навчання були працевлаштовані.

Присутні отримали інформацію щодо стану ринку праці в умовах адаптивного карантину, можливостей пошуку та підбору підходящої роботи, проходження професійного навчання, в т.ч. онлайн на освітніх платформах, про започаткування власної справи шляхом створення сімейних молочних ферм.

Також були поінформовані про сучасні електронні сервіси з надання соціальних послуг громадянам, впроваджені Державною службою зайнятості. А саме, про три мобільні додатки "Довідник послуг та пільг учасника АТО'', ''Центр розвитку підприємництва'', ''Центр професійної орієнтації'', та як з допомогою спеціального коду з пристрою мобільного зв'язку можна потрапити на інтернет-сайт, мапу вакансій, YouTube сторінку та Facebook Вінницької обласної служби зайнятості.

Представник відділу персоніфікованого обліку з питань обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці УСЗН надала інформацію про пільги та компенсації, які гарантує держава для учасників АТО, можливості безкоштовного навчання, оздоровлення їх та членів сімей.

Представник Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді акцентувала увагу присутніх на необхідності отримання учасниками АТО послуг соціально-психологічної реабілітації та можливості працевлаштування за місцем проживання шляхом створення патронатної сім'ї.

Про порядок та умови відбору громадян України на військову службу за контактом, про можливість продовження військової служби, навчання у вищих військових закладах, вимоги до кандидатів на військову службу за контрактом та про професії і спеціальності, які затребувані у Збройних силах України розповів відповідальний за призов та контрактну службу райвійськкомату.

Про правову підтримку учасників АТО та їх сімей безробітні дізналися від начальника відділу правової допомоги.

Отримана інформація від соціальних партнерів були змістовними та актуальними для безробітних, а обговорення проблемних питання, з якими звертаються учасники АТО, сприяло їх практичному вирішенню.