26 липня 2018 року в Шаргородському районному центрі зайнятості відбувся профінформаційний семінар для демобілізованих учасників АТО.

В заході взяли участь 10 осіб, які звернулися за сприянням в працевлаштуванні протягом квітня-липня 2018 року.

З безробітними спілкувались заступник начальника відділу персоніфікованого обліку з питань обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці УСЗН Оксана Шелінговська, голова Громадської організації учасників бойових дій Василь Івасько, начальник центру надання безоплатної вторинної правової допомоги Анастасія Дубчак.

«Питання захисту прав учасників АТО є дуже актуальним. Демобілізовані військовослужбовці та члени їх сімей іноді не проінформовані про свої права та процедуру їх захисту» - зазначила заступник директора Шаргородського РЦЗ Людмила Яворська.

Присутні отримали інформацію щодо стану ринку праці, можливостей з питань пошуку та підбору підходящої роботи, проходження професійного навчання з метою підвищення кваліфікації або здобуття нової професії, в тому числі в ЦПТО ДСЗ, участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру.

Заступник начальника відділу персоніфікованого обліку з питань обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці УСЗН Оксана Шелінговська розповіла про пільги та гарантії, які гарантує держава для учасників АТО, можливості безкоштовного навчання, оздоровлення їх та членів сім’ї.

Голова Громадської організації учасників бойових дій Василь Івасько повідомив про співпрацю зі всіма зацікавленими структурами району, органами влади, спрямовану на розв’язання складних життєвих обставин, соціально-психологічну реабілітацію та професійну самореалізацію учасників антитерористичної  операції. Наголосив на обов’язковому зверненні до громадської організації з метою реєстрації та оформленні паспорту сімей учасників АТО в якому зазначаються всі проблемні питання, які потребують вирішення. Також надав інформацію про можливість оздоровлення їхніх дітей за межами України, звернув увагу на створення сайту громадської організації, на якому можна дізнатися про всі новації в роботі районної організації.

Головними проблемами у сфері соціального забезпечення військовослужбовців залишаються якість соціальних гарантій та їх доступність. А. Дубчак поінформувала про те, хто має право на безоплатну вторинну правову допомогу, куди необхідно звертатися за отриманням цієї допомоги, які послуги можна отримати в центрі правової допомоги.