Чи випадково так вийшло або ж в цьому спостерігалася якась закономірність, але споконвіку кухар і кондитер були трохи різними професіями, які в свою чергу вимагали своїх, особливих талантів і якостей. Звичайно ж кондитер - це професійний кухар, але його майстерність цілком присвячено створенню десертів, випічки та інших кондитерських виробів. У цьому мистецтві необхідна особлива смакова пам’ять, відмінне відчуття запахів і витончений смак, величезне творча уява і навіть знання в галузі архітектури, скульптури, а так само художнього мистецтва. Кондитер зобов’язаний прекрасно розбиратися не тільки в продуктах, але і в їх поєднаннях, складі, термінах та умовах зберігання.

Історія кондитерського мистецтва своїм корінням йде в глибоку старовину і нерозривно пов’язана з активним використанням меду, а потім і цукру, який вперше навчилися отримувати з соку цукрової тростини в Індії приблизно в 850-му році нашої ери. Як окреме мистецтво воно виникло і набуло широкого поширення спочатку в Італії в кінці XV-початку XVI століття. Це сталося з появою цукру в тих регіонах. До тих пір всі основні солодощі в Європі купувалися на Сході переважно у арабів, одних з родоначальників кондитерської справи в стародавньому світі.

Цікаве походження слова «кондитер». Спочатку це було італійське дієслово «кандіере», що означало «варити в цукрі». Це слово збігається з латинським дієсловом «кондитор», що означає майстра, який приготовляє їжу на професійному рівні.

У цей День ми поспішаємо привітати всіх наших чудових кондитерів! Нехай і у вашому житті відбивається наша частинка тепла і любові! Спасибі Вам за смачні і приємні моменти, які ви даруєте всім нам! Зі святом Вас і творчих успіхів!

Сьогодні, кулінарне кондитерське мистецтво потрібне як ніколи. Точки громадського харчування, ресторани високої кухні, кафе, бари – все це буквально набито відвідувачами, щоб витримати величезну конкуренцію, господарі змушені згадувати старі, придумувати нові рецепти солодощів. Для цього, природно, потрібна велика кількість професіоналів в сфері кондитерської кулінарії. Грамотний і досвідчений кухар кондитер буде завжди затребуваний. Володарі цієї професії можуть претендувати на досить конкурентоспроможну оплату праці.

Навчання може початися вже після дев’ятого класу, коли вчорашній школяр піде в кулінарний технікум. Природно, відразу після технікуму, в знаменитий ресторан працювати не візьмуть, буде потрібно надалі вдосконалювати свої знання та навички, наприклад на спеціалізованих курсах і майстер-класах.

ПЛЮСИ ПРОФЕСІЇ КУХАРЯ КОНДИТЕРА

Позитивних сторін професії кухаря кондитера достатньо багато. По-перше, ця професія творча, тому прекрасно підійде для людей подібного складу. Саме розуміння того, що виконується праця не марний, а навпаки, здатний доставити радість людям, окрилює і автоматично піднімає настрій кухаря.

За допомогою цієї професії прекрасно можна самовиражатися, так що, можна сказати, повар кондитер займається чимось, на кшталт арттерапії. Напевно, тому більшість кондитерів є життєрадісними і оптимістичними людьми.

Затребуваність кондитерів дуже велика, тому талановитий, але молодий кухар кондитер ніколи не залишиться без роботи.

Ну і звичайно, можливість пробувати смачні кондитерські вироби, звичайно ж, без фанатизму, також буде додавати плюси цієї професії.

МІНУСИ ПРОФЕСІЇ КУХАРЯ КОНДИТЕРА

Існують у цій професії і мінуси, всі вони пов’язані зі специфікою умов праці в гарячому цеху.

Є певна група людей, яким професія кухаря кондитера прямо протипоказана. Це люди з гіпертонічною хворобою, з варикозним розширенням вен, які перенесли інсульти або інфаркти, з протипоказаннями по підйому тягарів.

Вибираючи цю професію, важливо пам’ятати, що вона зажадає знаходження в специфічних умовах. Високі температури, постійне стояння на ногах, підйом важких дек з виробами – все це має на увазі відсутність проблем зі здоров’ям.

Якщо є якісь схильності до вище перелічених захворювань, краще відмовитися від такої роботи. Не випадково, раніше, тільки чоловіки могли бути кухарями кондитерами, так як це передбачає важкі фізичні роботи і міцне здоров’я.

Окремо потрібно сказати про проблеми із зайвою вагою, які часто корелюють з цією професією. Кондитер повинен відповідати за якість своєї продукції, тому зазвичай пробує отримані вироби. Кому то це не обертається збільшенням у вазі, а у кого то, подібна робоча обов’язок обертається трагедією, у вигляді ожиріння.

Тому при наявності цукрового діабету або схильності до набрання зайвої ваги, краще обрати іншу професію. Якщо, все-таки, така людина вирішить стати кондитером, йому доведеться навчитися проявляти чудеса сили волі щодо свіжовипеченою продукції.