Такі фахівці потрібні для різних видів виробництва, тому що це вузька спеціалізація слюсарів, підготовка та навчання яких ведеться саме для тієї галузі, де вони будуть працювати. Слюсар-ремонтник займається ремонтом, монтажем, налагодженням, регулюванням та діагностуванням механізмів.

Після виявлення проблеми, він проводить ремонт, заміну пошкоджених деталей, монтаж нових. Ця професія необхідна і в машинобудуванні, і на будівництві, і в хімічній промисловості, і в фермерському господарстві, бо машини і механізми стали невід’ємною частиною нашого життя. Переоцінити важливість даної професії складно, адже безперебійну роботу будь-якого виробництва забезпечує саме слюсар-ремонтник.

В кожній справі є сфера прикладання розуму. Інтелектуальний компонент в діяльності слюсаря займає важливе місце при виконанні діагностичних операцій, при моделюванні і виготовленні пристосувань для демонтажу вузлів і деталей, при виборі оптимальної технології відновлення зношених деталей.

Професія протипоказана людям, що страждають хворобами опорно-рухового апарата, дихальних органів (бронхіальна астма), захворюваннями серцево-судинної системи, що схильні до алергійних захворювань, а також виражені дефекти зору і слуху.