Сьогодні роботодавці звертаються до центру зайнятості за кваліфікованими працівниками, які володіють сучасними технологіями. Професійне навчання безробітних – це саме та соціальна послуга, яка є ефективним інструментом реагування на потреби ринку праці. Вінницький міський центр зайнятості системно забезпечує професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації безробітних вінничан. Нині ринок праці вимагає від кандидатів на роботу конкурентоспроможних знань та навиків, наполегливості та бажання працювати.

«З початку 2021 року фахівці міського центру зайнятості організували професійне навчання 320 осіб, які залишились без роботи», - розповідає Ольга Єпішева-Грабовенко, заступник начальника відділу активної підтримки безробітних Вінницького міського центру зайнятості.

Вінничани здобували професії перукаря (перукаря-модельєра), манікюрника, продавця продовольчих товарів та офісного службовця(бухгалтерія), а також набували нових компетенцій на базі Центрів професійно-технічної освіти державної служби зайнятості за різними напрямами: «Робота з програмами комп’ютерної графіки AutoCAD та ARCHICAD», «Практичний веб-дизайн: проектування та створення та супроводження веб-вузла», «Агротехнічні заходи підвищення врожайності ягідних культур», «Професійна етика обслуговування споживачів», «Сучасні методи обслуговування котелень» та інші.

Ефективність професійного навчання визначається майже стовідсотковим рівнем працевлаштування безробітних вінничан після навчання.

Нагадаємо, що професійне навчання за направленням служби зайнятості за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття має свої суттєві переваги:

- оперативність підготовки кваліфікованих працівників;

- актуальність одержуваної професії на ринку праці міста;

- матеріальна підтримка безробітних громадян.