У рамках всеукраїнської інформаційної кампанії з нагоди Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми, в Хмільницькій міськрайонній філії Вінницького обласного центру зайнятості відбувся семінар для безробітних на тему: «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці».

Метою даного заходу було розширення у безробітних уявлень, знань про торгівлю людьми, експлуатацію дитячої праці та розуміння причин і наслідків трудової міграції.

Захід проведено за участю заступника начальника Хмільницького бюро правової допомоги Інни Шеремети, яка звернула увагу присутніх на те, що попит існує лише на дешеву робочу силу та розповіла про переваги легального працевлаштування в Україні. Фахівець наголосила, що неофіційний найманий працівник власноруч позбавляє себе права на зарахування періоду роботи до страхового стажу, згідно з яким обчислюються пенсія, матеріальна допомога у разі настання безробіття, а також компенсація тимчасової непрацездатності. Були розглянуті основи законодавства України у сфері працевлаштування за кордоном; наслідки зовнішньої нелегальної трудової міграції (шахрайство при працевлаштуванні, економічна експлуатація, торгівля людьми); правовий захист громадян за кордоном (організації та установи, які здійснюють підтримку громадян України за кордоном). До уваги присутніх представили тематичний відеоролик «Життя на продаж».

«Тим, хто хоче працювати за кордоном для забезпечення власної безпеки слід  переконатися, що фірма, яка пропонує роботу, має ліцензію на працевлаштування громадян України за кордоном, отриману у Міністерстві соціальної політики України, перевіривши «Перелік суб’єктів, які мають ліцензію на працевлаштування за кордоном» на веб-сайті Мінсоцполітики» - зауважила заступник директора–начальник відділу надання соціальних послуг Олена Титула.

Захід пройшов у форматі живого спілкування. Учасники заходу дискутували та розповідали про відомі їм випадки, що трапилися з громадянами, які нелегально виїхали за кордон у пошуках роботи.