Задля попередження та інформування про негативні явища, пов’язані з торгівлею людьми, в Бершадській районній філії Вінницькій обласного центру зайнятості 10 липня 2018 року відбувся семінар для безробітних на тему «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці».

Захід провели за участю представників Управління соціальної та молодіжної політики Бершадської РДА – головного спеціаліста Галини Іванченко, Бершадського районного центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді – соціального педагога вищої категорії Антоніна Янчук, Бершадського бюро правової допомоги – спеціаліста Людмили Зеленюк.

Провідний фахівець з профорієнтації  Людмила Жданович поінформувала присутніх про стан на ринку праці району та послуги які надає служба зайнятості.

Учасники отримали інформацію про стан трудової міграції в Україні, її переваги й ризики.  Також слухачів ознайомили з видами торгівлі людьми та якими шляхами особи можуть потрапити до такої ситуації, проблемою дитячої найманої праці і її формами.

Звернули увагу присутніх на основні ризики нелегальної трудової міграції, порушення прав людини, руйнування родинних стосунків, примусова праця, торгівля людьми. Саме молодь, діти, жінки – найбільш уразливі категорії.

В семінарі взяли участь 26 безробітних. Спеціалісти відповіли на низку запитань, які цікавили учасників заходу, а також роздали їм інформаційні та методичні матеріали, у яких викладені основні аспекти протидії торгівлі людьми та зазначені контакти державних установ і громадських організацій, що опікуються постраждалими від торгівлі людьми.