14 березня 2018 року Крижопільський районний центр зайнятості провів семінар для осіб з особливими потребами, які перебувають на обліку в центрі зайнятості з метою пошуку роботи.

Семінар відкрила директор Крижопільського РЦЗ Любов Войтенко, яка ознайомила присутніх зі станом ринку праці в районі, його особливостями та перспективами, проблемними питаннями працевлаштування осіб з обмеженими фізичними можливостями.

Директор наголосила, що право на працю – одне з основних прав людини, визнаних міжнародними актами і чинним українським законодавством. Воно поширюється й на осіб, які мають інвалідність.

«Громадянам з особливими потребами забезпечується право працювати на підприємствах, в установах, організаціях, а також займатися підприємницькою та іншою трудовою діяльністю.  Крім того відповідно до Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» особи з обмеженими можливостями мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню на підприємствах, установах, організаціях з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб за рахунок квоти у розмірі 5 відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників» - зазначила очільниця районного центру зайнятості.

За 2017 рік послугами скористались 74 особи з інвалідністю, 18 з яких працевлаштовані за сприяння центру зайнятості. Станом на 01 березня 2018 року на обліку перебувало 38 таких осіб.

Заступник директора - начальник відділу надання соціальних послуг Михайло Слободяник більш детально зупинився на головних нюансах підбору підходящої роботи для осіб з інвалідністю відповідно до карток індивідуальної програми реабілітації інваліда. Роз’яснив можливості реалізувати свої плани у якості підприємця за допомогою одноразової виплати. Також він розповів  і про громадські роботи та роботи тимчасового характеру, що дають можливість отримати тимчасову зайнятість і додаткові джерела для існування та дав відповіді на питання, які цікавили безробітних осіб.

У заході взяли участь 21 особа з інвалідністю