30 листопада  2018 року в Калинівській районній філії в рамках Всеукраїнської Декади зайнятості для людей з інвалідністю проведено інформаційний семінар для 16 осіб даної категорії. До заходу долучилися начальник  Калинівського бюро безоплатної правової допомоги Ганна Мельникова,  головний спеціаліст бюро – Ірина Гилюк та  начальник відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій Козятинського об’єднаного управління Пенсійного фонду Вінницької області у Калинівському районі – Наталія Клюс.

Захід відбувся з метою звернення уваги до проблем людей з інвалідністю, захист їх гідності, прав і благополуччя, участі їх у політичному, соціальному, економічному і культурному житті, а також інформування про послуги та соціальні гарантії відповідно до законодавства особам даної категорії.

Пріоритетним  завданням в частині надання соціальних послуг даній категорії – є якісне надання адресних послуг відповідно до потреб  кожного, в тому числі формування конструктивних настанов щодо сприяння їх легальній зайнятості .

Ганна Мельникова надала інформацію про функції та завдання діяльності бюро, озвучила інформацію щодо реалізації права осіб з інвалідністю на різного виду пільги з юридичним супроводом з боку фахівців в частині соціальних гарантій відповідно до  трудового законодавства.

Наталя Клюс  поінформувала присутніх стосовно порядку призначення різного виду пенсій (за інвалідністю, на пільгових умовах, за вислугою років) та наголосила учасникам семінару про можливість завчасного звернення до органів Фонду задля проведення експертизи в частині належного оформлення документів, необхідних для призначення пенсії. Запросила безробітних відвідати дану установу з метою отримання індивідуального номеру для реєстрації на веб-порталі Пенсійного фонду України для отримання повної інформації про особистий страховий стаж.

Провідний фахівець  районної філії Любов Владичук надала присутнім інформацію щодо стану сучасного ринку праці в районі, можливостей служби зайнятості щодо орієнтації на започаткування власного бізнесу, надання послуг з професійного навчання, залучення до тимчасової зайнятості, відповідно до індивідуальних рекомендацій МСЕК.

По закінченню семінару безробітні отримали роздатковий матеріал та мали можливість проконсультуватися індивідуально з представниками установ.