03 грудня 2019 року в  Калинівській районній філії в рамках Всеукраїнської Декади зайнятості для людей з інвалідністю проведено  інформаційний семінар для безробітних осіб цієї категорії. До участі у заході долучилася начальник Калинівського сервісного центру Головного управління ПФУ у Вінницькій області - Наталія Клюс.

Семінар організували з метою привернення уваги до проблем людей з інвалідністю, захист їх гідності, прав і благополуччя, участі їх у політичному, соціальному, економічному і культурному житті, а також інформування про послуги та соціальні гарантії відповідно до законодавства  таким особам.

Пріоритетним  завданням служби зайнятості в частині надання соціальних послуг безробітним особам з інвалідністю – є якісне надання адресних послуг відповідно до потреб  кожного, в тому числі формування конструктивних настанов щодо сприяння їх легальній зайнятості .

Розпочала зустріч провідний фахівець філії Любов Владичук, яка надала присутнім інформацію щодо стану сучасного ринку праці в районі, можливостей служби зайнятості щодо орієнтації на започаткування власного бізнесу, надання послуг з професійного навчання, професійної орієнтації, залучення до тимчасової зайнятості, відповідно до індивідуальних рекомендацій МСЕК.

Пані Наталя поінформувала присутніх стосовно порядку призначення різного виду пенсій (за інвалідністю, на пільгових умовах, за вислугою років) та наголосила учасникам семінару про можливість завчасного звернення до органів Фонду задля проведення експертизи в частині  належного оформлення документів, необхідних для призначення пенсії. Зупинилась також на головних аспектах дотримання законодавства в частині сплати єдиного соціального внеску та порядку зарахування періодів здійснення підприємницької діяльності фізичними особами-підприємцями до страхового стажу.

Презентувала нові он-лайн сервіси на веб-порталі ПФУ, СМС-іформування, довідки з QR-кодом. Запропонувала присутнім відвідати установу, щоб зареєструватися на Веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України та оформити смс-інформування для отримання доступу до особистих даних, що дасть можливість контролювати сплату роботодавцем єдиного соціального внеску..

З учасниками заходу відбулася жвава дискусія, присутні отримали вичерпні відповіді на всі питання, які їх цікавили.