У зв’язку з пенсійною реформою виникає дуже багато питань у пересічних громадян. Тим більше, якщо ці питання стосуються осіб, які на сьогодні перебувають в офіційному статусі безробітного.

29 березня 2018 року в Томашпільському  районному центрі зайнятості відбувся семінар для осіб старше 50 років. Такі громадяни, відповідно до Закону України «Про зайнятість населення»,  відносяться до вразливої категорієї осіб, громадян передпенсійного віку.

Розпочала семінар заступник директора Лариса  Зарванська, яка поінформувала  присутніх про  стан  ринку праці району.

На захід для роз’яснення питань пенсійного законодавства завітала перший заступник начальника Ямпільського Об’єднаного управління Пенсійного фонду України у Томашпільському районі Валентина Чорногуз, яка розповіла, що пенсійна реформа не передбачає підвищення пенсійного віку, але з 2018 року люди, в яких мінімальний робочий стаж складає лише 15 років, зможуть виходити на пенсію лише в 65 років.

«З 1 січня 2018 року для отримання пенсії у 60 років потрібно мати від 25 років стажу, у 2019-му – 26 років, і так по одному року додаватимуть до 2028-го, коли 60-річні зможуть отримувати пенсію за стаж від 35 років. Для тих, хто не набрав необхідної кількості років, передбачено вихід на пенсію у 63 роки з меншим стажем: у 2018 році – від 15 до 25 років, від початку 2019-го – від 16 до 26, і так далі. Цей діапазон у 2028 році має сягнути показників від 24 до 34 років стажу для 63-річного пенсіонера» - зазначила Валентина Чорногуз.

Наразі більшість українців виходять на пенсію, маючи 25 років стажу і більше. Проте, ніколи не буде зайвим перевірити, а який же у вас страховий стаж?

В семінарі взяла участь начальник відділу право просвітництва та взаємодії з суб’єктами надання  безоплатної правової допомоги Альвіна Пилипчук. Вона ознайомила з  послугами, які надає центр надання безоплатної вторинної  правової  допомоги. Також  розповіла  про ID- картку.

«Цей документ, що замінить паперовий паспорт, аби полегшити спілкування з державними органами та не збирати всілякі довідки для отримання послуг. Це станеться не завтра. Але саме так поступово, без ажіотажу Україна переходить до електронної системи урядування, прийнятої  у багатьох державах світу» - наголосила Альвіна Михайлівна.

Протягом семінару як між учасниками та представниками заходу відбувалася конструктивна дискусія, в ході якої кожен отримав відповідь на задане питання. Наприкінці зустрічі безробітні відзначили професіоналізм фахівців та подякували за інформативну зустріч, організовану спеціалістами центру зайнятості