Роз'яснювальна робота, що здійснюється службою зайнятості,  завжди спрямована на підвищення рівня поінформованості громадян про зміст та механізм реалізації державної політики.

Так, 25 квітня 2019року було проведено семінар першим заступником начальника Вінницького приміського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області Тетяною Свиридович для осіб, які перебувають на обліку у Вінницькій районній філії Вінницького обласного центру зайнятості. Вона роз’яснила  присутнім про зміни в Пенсійному законодавстві, умови виходу на пенсію в 2019 році, про переваги легального працевлаштування, та порядок зарахування страхового стажу, заробітну плату, роз’яснено недоліки тіньової зайнятості та наголошено на нові он-лайн-сервіси Пенсійного фонду через Веб-портал ПФУ, СМС-іформування, довідки з QR-кодом.

У заході взяли участь 18 осіб із числа безробітних.

Тетяна Василівна звернула увагу учасників семінару, яким чином тривале безробіття впливає на розмір майбутнього пенсійного забезпечення, поінформувала про дотримання законодавства в частині сплати єдиного внеску та порядок зарахування періодів здійснення підприємницької діяльності фізичними особами-підприємцями до страхового стажу.

З учасниками заходу відбулася жвава дискусія, присутні отримали вичерпні відповіді та інформаційні буклети.

Безробітна Ірина Коба запитала про порядок зарахування страхового стажу, на яку отримала відповідь, що  до 2003 року включно стаж зараховується по трудовій книжці, по дипломах денної форми навчання, військових квитках, свідоцтвах про народження дітей, з 2004 року стаж зараховується за даними персоніфікованого обліку в залежності від сплати страхових внесків.

Також було запитання у Наталії Ковальчук про зарахування страхового стажу у період перебування у відпустці по догляду за дитиною до 3-х років після 2004р., на що Тетяна Свиридович розповіла, що стаж зараховується за даними персоніфікованого обліку якщо отримувала допомогу у Управлінні праці та соціального захисту населення.

Наприкінці виступу Т.Свиридович запропонувала присутнім зареєструватися на Веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України та оформити смс-інформування для отримання доступу до особистих даних, а отже контролю за сплатою працедавцем соціальних внесків. Вона зазначила, що кожна застрахована особа може дистанційно користуватися послугами ПФУ, які надаються індивідуально з дотриманням вимог закону про захист персональних даних.