Липовецька районна філія Вінницького обласного центру зайнятості долучилася до  Всеукраїнської Акції «16 днів проти насильства», яка стартувала з 25 листопада та буде проходити по 10 грудня 2019р.

Офіційно цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році, але відзначатися він почав з 1981 року в пам’ять про трагічну загибель трьох сестер Мірабаль, які були жорстоко вбиті під час диктатури домінікнського правителя Рафаеля Трухільо у 1960 році.

Щорічна акція „16 днів проти насильства” ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства 1991 року. Власне тоді визначився зв’язок між насильством стосовно жінок та правами людей. Дати акції символічно наголошують на цьому зв’язку:

25 листопада – Міжнародний день проти насильства щодо жінок, 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

У цей шістнадцятиденний період входять й інші важливі для демократичної спільноти дати: 1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом, 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством, 3 грудня – Міжнародний день  осіб з інвалідністю, 5 грудня – Міжнародний день волонтера,  6 грудня – річниця інциденту в Монреалі.

Таким чином, майже кожний день від 25 листопада до 10 грудня означений фактами та аргументами стосовно того, що будь-які форми насильства   (у громадській чи приватній сферах) є порушенням прав людини.

Так, разом із Липовецьким районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді  Липовецької районної ради 27 листопада проведено тренінг  для жінок на тему «Насильство – як соціальна проблема!».

В тренінгу взяли участь жінки, які перебувають на обліку у Липовецькій районній філії Вінницького ОЦЗ. На початку заходу фахівці Липовецького районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді ознайомили присутніх із статистикою по сімейному насильству у Липовецькому районі.

В ході заходу переглянули новий відеоролик „Розірви коло”, в якому демонструється, як із покоління в покоління герої передають один  одному сувій, що символізує усталені виправдання насильства у формі українських прислів’їв та приказок. Такий зв’язок крізь час поколінь підкреслює вкоріненість проблеми. Далі разом із учасниками тренінгу зроблено класифікацію видів насильства, визначено основні причини його вчинення та причини замовчування. За допомогою вправи «Колесо життя», кожна із учасниць змогла подивитись на своє життя зі сторони, зробити переоцінку цінностей та відшукати можливі шляхи поліпшення ситуації. Група зробила відповідні висновки про те, що терпіти непотрібно, адже насильство, якщо воно безкарне – продовжується, набираючи оберти.