Резюме — перший крок при пошуку роботи. Саме через нього роботодавець вперше знайомиться з Тобою. Дізнається як професійну інформацію, так і особисту.

Резюме — це документ, в якому описується, що кандидат вміє і який у нього досвід. Роботодавець розглядає резюме, щоб зрозуміти, чи варто витрачати на кандидата час для співбесіди. Непогана причина, щоб витратити зайву годину (чи більше) для вдосконалення цього документа.

Тож, спершу, розглянемо основні види резюме:

Хронологічне. Багато роботодавців надають перевагу саме такому виду резюме. Воно сфокусоване на досвіді роботи, що розташований у хронологічній послідовності (починаючи з останнього місця працевлаштування).

Функціональне. У цьому випадку акцент зроблений на вміння та навички. Воно чудово підходить людям з невеликим досвідом роботи або ж тим, хто налаштований на зміну кар’єри.

Комбіноване. Резюме комбінованого типу все більше завойовує популярність серед професійних рекрутерів, адже демонструє комплексний підхід та надає інформацію як про навички та трудові досягнення, так і показує хронологію вашої трудової біографії. Воно наче дає відповідь на питання: «Чому саме ви підходите на цю вакансію?»

Цільове. Резюме такого виду складається під конкретну вакансію. У ньому роблять наголос на тих навичках і пунктах своєї професійної біографії, які важливі саме для цього роботодавця.

Нетрадиційне. Нетрадиційне резюме завойовує популярність, особливо за кордоном. Для нього характерне використання інфографіки, презентація кандидата через відео-резюме чи on-line портфоліо. Таке резюме, безперечно, привертає увагу і буде ідеальним рішенням для тих, хто шукає роботу в креативній сфері.

Обираючи тип резюме, обов’язково зважайте на свої сильні сторони та мету. Так ви зможете претендувати на роботу, яка вам до душі.

Розібратись у видах резюме – це, звичайно, корисно та інформативно, проте не вирішує всіх питань. З чого ж почати?  Потрібно взяти чистий аркуш паперу і просто почати писати без жодного шаблону чи формату. Адже коли використовуєш шаблон, то й сам починаєш мислити шаблонно.