Фахівці Лівобережного міжрайонного та Правобережного районного центрів зайнятості м. Вінниці Тетяна Баланюк та Людмила Палій взяли участь у тренінгу «Резюме по-європейськи. Співбесіда на роботу твоєї мрії», який проводився в рамках «Дня кар’єри ЄС» в Донецькому національному університеті імені Василя Стуса.

Багато роботодавців одностайні в тому, що диплом європейського ВУЗу вигідно виділяє потенційних кандидатів серед інших претендентів: навчання за кордоном є доказом здатності працівника адаптуватися до нового середовища, його готовність вийти із своєї зони комфорту для того, щоб розширити свої горизонти, а сам працівник є носієм нових ідей, філософій і культур.

Під час тренінгу доцент кафедри менеджменту та поведінкової економіки Донецького національного університету імені Василя Стуса, к.е.н. Г. В. Сегеда розповіла як представити себе вигідно європейському роботодавцю (має бути орієнтація на власні кар’єрні цілі, галузь праці, бажані результати кар’єри, часові рамки і т.д.), основні правила написання резюме (одне із правил – «правило 60%» - на 60% відповідаєш вимогам роботодавця – надсилай резюме), секрети складання вдалого резюме (родзинка, обсяг, мова, рекомендації, досягнення, супровідний лист, правда), перерахувала типи співбесід (комісійні, кейси, телефонні, інформаційні, поведінкові) та основні питання під час співбесіди.

Проте особливу увагу викладачка звернула на написання резюме по-європейськи (europass CV).

Europass — ініціатива ЕС по стандартизації інформації про кваліфікацію та професійний досвід працівників у європейскому вимірі.

Curriculum vitæ, CV (вимовляється укр. куррі́кулюм ві́те, в перекладі з лат. «перебіг життя») — стислий опис біографічних даних, набутих кваліфікацій та професійних навичок. У будь-якому переліку документів, необхідних для участі в стажуванні, стипендійній програмі чи будь-якій іншій програмі мобільності, обов’язково є пункт «CV» або «резюме». Ці поняття часто плутають, тому слід внести корективи в їх розуміння.

В Україні терміни CV і резюме часто вживаються як повні синоніми на означення документу, який здобувач надає потенційному роботодавцю, виставляючи свою кандидатуру на відкриту вакансію.

В інших країнах CV та резюме відрізняються за оформленням та детальністю інформації. Головна відмінність — CV містить детальнішу в порівнянні з резюме інформацію про кандидата і може мати від двох до десяти сторінок, а часом і більше. У CV більший акцент робиться на освіту, зазвичай в CV включають повний список публікацій, наукових праць, стажування, значні досягнення, відзнаки. CV складається для участі в дослідницьких або навчальних програмах з тією метою, щоб приймальна комісія могла вповні оцінити кандидата на стипендію.