1 місце:

інженери та архітектори За будь-якого уряду чи економічної ситуації у великих містах будівництво не припиняється ні на мить, а це свідчить про високий попит на талановитих архітекторів. Разом з тим іноземні інвестори завжди «винюхують» та вишукують обдарованих інженерів, і за щастя, коли ці спеціалісти все ж залишаються на території України.

 2 місце:

спеціалісти з продажів Найгучніші історії успіху мільярдерів 21 століття починають словами: «Коли мені було 16 років, я продав свою першу…». Мистецтво «впарювання» товару, створення ажіотажу та штучного попиту продовжує підкорювати маси і бути в топі популярних та, що не менш важливо, перспективних професій. Ці люди можуть зробити цукерочку з будь-чого, а потім ще й розтрубити про це на півсвіту. Особливо популярним в останній час став такий напрямок, як Social Media Marketing (SMM).

3 місце:

бухгалтери та аудитори Представників цих професій можна назвати «шаманами фінансів», адже керувати грошовими потоками та грамотно вести звітність – це неабиякий хист. Дійсно, талановитий бухгалтер може вивести підприємство з кризи, а може і зробити банкрутом. З такими профі будь-хто захоче товаришувати.

4 місце: страхові агенти В останні 5 років спостерігається масовий психоз на ниві страхування. На західний манер страхують все аж до кінця життя, та вже в шістнадцять починають накопичувати собі на старість. Але будьте обережними: читайте уважно договори, що підписуєте із страховим агентом! Ці хлопці завжди в топі.

5 місце:

програмісти та журналісти Серед сучасних програмістів є немало фріків та аутичних інтровертів. Але незмінним залишається факт, що робота для них завжди є, та ще й гарно оплачувана. Варто придивитися до професії цих геніїв двійкових кодів. Справжніх «акул пера» завжди побоюються, та й не дарма: словом можна і поранити, і вилікувати. Важко витримати енергійний темп роботи, тому цю професію ми рекомендуємо тільки тим, в кого є дійсно хист до цієї справи.

6 місце:

 дизайнери Гонитва за найкращим, найбільш унікальним та просто «не таким, як у всіх» – не припиняється ні на мить. Шалена конкуренція виховує дійсно талановитих майстрів та майстринь своєї справи. Обирай напрямки на свій смак: дизайнер одягу, прикрас, сайтів, інтер’єрів, екстер’єрів, ландшафтів або меблів. І це ще далеко не повний перелік!

7 місце:

еvent–менеджери Витоки цієї професії ну дуже давні: у всі часи народ потребував хліба та видовищ. Під цим новомодним словом розуміють звичайних організаторів свят та заходів. Тут себе можна реалізувати в будь-якій царині – від весіль та дитячих свят до корпоративів та тематичних вечірок.

8 місце:

менеджери готельно-туристичного господарства Україна ніколи не була лідером рейтингів найбільш відвідуваних країн світу, але з кожним днем все більше міжнародних компаній «кидає око» на красу Карпатських гір та мальовничі простори Чорного моря. Міжнародні компанії, у свою чергу, вимагатимуть міжнародних стандартів якості для споживачів, а разом з тим зросте і попит на кваліфікованих та досвідчених працівників.

А тепер про дефіцитні професії очима держави. Отже, держава найбільше потребує: зварювальників та машиністів, монтажників систем утеплення будівель та слюсарів різних напрямків, а також верстатників, токарів та фрезерувальників