23 листопада 2021 року, в рамках Всеукраїнського тижня професійної освіти, фахівець з питань зайнятості відділу надання соціальних послуг Немирівської районної філії Вінницького обласного центру зайнятості Олена Синякович провела профорієнтаційний урок на тему «Ким я можу бути» для учнів 10-Б класу Ліцею №1 м.Немирова.

Мета заходу: привернути увагу старшокласників до актуальних на ринку праці професій; сприяти формуванню в учнівської молоді стійкої мотивації до праці за робітничими професіями.

Фахівець служби зайнятості зауважила, що представники робітничих професій вже протягом багатьох років користуються попитом на ринку праці України, а роботодавці готові пропонувати їм конкретні заробітні плати та гідні умови праці.

Учням було запропоновано до перегляду серію відеороликів про професії: кухар, швачка, електрогазозварник, електромонтер, машиніст крана, тракторист, фермер, ветеринар.

Фахівець з профорієнтації розповіла учням, як зорієнтуватися у складному лабіринті професій, уникнути помилок і розчарувань при виборі майбутньої професії. Звернула увагу старшокласників на важливість нести особисту відповідальність за своє майбутнє, розвивати вміння планувати і досягати професійних цілей, раціонально використовувати час.

Учні дізнались про послуги, які надає державна служба зайнятості випускникам при виборі професії, онлайн сервіси, в т.ч. про платформу з профорієнтації «Моя професія: консультаційна мережа». Десятикласників зацікавила пропозиція скористатися послугами з професійної діагностики у дистанційному режимі, після чого 18 учнів було зареєстровано на платформі профорієнтації та розвитку кар’єри.

В результаті, старшокласники отримали багато корисної та важливої інформації, що обов’язково стане у нагоді при вирішенні питання професійного вибору. На завершення уроку школярі отримали буклет «Навігатор вибору професії» - путівник у світ професій.