Медичний маркетолог, молекулярний дієтолог, рециклінг-еколог, спеціаліст із навігації в умовах Арктики та дизайнер віртуальних світів.

Всі ці слова – це не терміни із футуристичного блокбастеру, а цілком реальні професії уже найближчого майбутнього.

Швидкість змін у світі зростає шаленими темпами, а складність професійних задач неупинно збільшується.

На початку 2000-х ми не чули таких слів, як хедхантер, менеджер соціальних мереж, СЕО-оптимізатор тощо. Утім зараз це одні із найбільш необхідних спеціалістів, без яких не "живе" жоден бізнес.

Уже в найближчі 15-20 років і в Україні, і в світі будуть затребувані зовсім нові спеціалісти, які не лише розбиратимуться у своїй галузі, а й матимуть крос-галузеву спеціалізацію.

Мова йде про те, що спеціаліст повинен буде мати набір навичок та знань, що дадуть можливість знайти роботу на перехресті галузей.

Наприклад, якщо людина має медичну або фармацевтичну освіту та непогано розбирається в ІТ, йому відкриваються нові горизонти і його з радістю забере до себе будь-який фарм-гігант на посаду біофармаколога, ІТ-генетика, клінічного біоінформатика, генетичного консультанта або мережевого лікаря.

Тому якщо у майбутнього абітурієнта є кілька талантів, важливо подумати про те, чи зможе дитина стати крос-галузевим спеціалістом та не обмежувати його в одній спеціальностей.

Галузі-чемпіони майбутнього:

-Біотехнології;

-Медицина;

-Енергетика та її накопичення;

-Енергомережі та управління енергоспоживанням;

-Транспорт;

-Освіта.