Якщо ви тільки визначаєтеся зі спеціальністю для вступу до ВУЗУ зверніть увагу на віддалені прогнози. Аналітики вважають, що в наступні п'ять-сім років повернеться попит на «технарів», що впав після розвалу СРСР. Для розвитку промисловості потрібні інженери, особливо з нафтовидобутку та альтернативної енергетики, машинобудування і металургії.

Перед вступом в університет ознайомтеся з професіями майбутнього 
Біологи, хіміки і генні інженери будуть затребувані у всьому світі. Без медиків нам теж не обійтися, але вчені вважають, що незабаром вони будуть ставити діагнози в режимі он-лайн. Гуманітаріям рекомендують вступати на перекладача з східних мов або комп'ютерного лінгвіста. З розвитком містобудування зростає потреба в урбаністах і міських екологів.

У 2014 році був складений «Атлас нових професій». У ньому описані спеціальності, які будуть затребувані через десятиліття. У список «професій майбутнього» увійшли екзотичні посади:

    - Дизайнер віртуальних всесвітів;

    - Міський фермер;

   -  Проектувальник 3D-друку; 

   -  Молекулярний дієтолог; 

   -  Космобіолог і космогеолог; 

   - Інженер медичних роботів; 

   - Консультант з генетики і здорової старості; 

  -  Майнд-тренер (інструктор з розвитку розумових здібностей). 

І не забувайте: при виборі професії не варто покладатися тільки на думку аналітиків. Адже головна вимога — ваша робота повинна викликати інтерес і приносити задоволення!