12 травня відзначається Всесвітній день медичної сестри. Хоча фактично святу вже більше ста років, офіційно воно було засновано тільки в 1971 році.

Медсестра – це співробітник, який виконує всі призначення лікаря. Роль медсестер в діяльності будь-якого медичного закладу вкрай складно переоцінити. З цієї причини багато жінок віддають перевагу саме цій професії, яка дозволяє подбати про працевлаштування в мінімальні терміни і пред’являє набагато менше вимог, ніж до лікарів.

День медичної сестри відзначається з моменту об’єднання сестер милосердя з 141 країни в професійну громадську організацію - міжнародну раду медичних сестер.

Вперше служба сестер милосердя була організована під час Кримської війни англійкою Флоренс Найнтінгейл (12.05.1820 - 13.8.1910). Всесвітній день медичних сестер за рішенням Міжнародної організації Червоного хреста є саме в її честь, в день її народження - 12 травня. Тоді й сформувався стійкий стереотип: медсестра - це санітарка, яка виносить з поля бою поранених або стоїть біля операційного столу.

Цікаві факти: найбільше число медсестер в Фінляндії - на 100 000 осіб припадає 2162 медсестри. Для порівняння, на Гаїті на 100 000 осіб припадає 5 медсестер.

На роботі кожна медична сестра повинна бути постійним посередником між лікарем і всіма його пацієнтами. Спеціаліст повинен спілкуватися з пацієнтами, надавати моральну підтримку і доглядати за ними.

Перелік трудових обов’язків будь-медсестри виявляється досить великим, причому він завжди залежить від посади і спеціалізації. Об’єднуючим аспектом є необхідність надання допомоги і догляду пацієнтам.

Медсестрами можуть бути тільки ті жінки, які здатні співпереживати і співчувати ближнім. При цьому для успішної трудової діяльності потрібно не тільки знати особливості виконання всіх обов’язків, а й бути хорошим психологом, так як пацієнти часто потребують психологічної підтримки медсестер.

Беручи до уваги подібні аспекти, можна зрозуміти, наскільки важливо мати високий рівень стресостійкості, адже хворі люди володіють різним характером і приходять до лікаря з різними діагнозами і не завжди можуть розраховувати на одужання.

МОЖЛИВОСТІ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ

Професія медичної сестри є однією з найпоширеніших. Співробітники такої кваліфікації потрібні в кожному медичному закладі, тому шанси на працевлаштування виявляються досить високими.

При наявності вищої освіти можна претендувати на посаду старшої медичної сестри, головної медичної сестри. Якщо все-таки отримати освіту в сфері лікарської справи, можна згодом стати досвідченим лікарем.

ПЕРЕВАГИ ТА НЕДОЛІКИ ПРОФЕСІЇ МЕДСЕСТРИ

Кожна медсестра повинна бути готова до того, що обрана професія має, як перевагами, так і недоліками.

ПЕРЕВАГИ

Медсестри можуть розраховувати на наступні переваги працевлаштування:

Можливість отримання медичної освіти для подальшого кар’єрного просування.

Розуміння того, що медсестра рятує життя багатьох людей.

Подяка пацієнтів, які отримали підтримку і пройшли курс лікування за допомогою медсестри.

Досвідчена медсестра може в мінімальні терміни знайти підходящу підробіток. Таким чином, отримання додаткового заробітку стає оптимальним варіантом для медичних сестер, які прагнуть до оптимальних умов проживання.

Перераховані вище переваги роботи медсестрою сприяють тому, щоб трудова діяльність приносила радість і оптимальний дохід.

НЕДОЛІКИ

Важливо розуміти, що при роботі медсестрою існують такі недоліки професії:

Нічні чергування, які найчастіше припадають на святкові дні.

Не дуже високий рівень зарплати.

Стресові ситуації, з якими найчастіше доводиться стикатися по роботі.

Серйозні фізичні навантаження, до яких виявляються підготовлені не всі медсестри.

Ризик заразитися інфекційною хворобою під час спілкування з пацієнтами.

Не всі хворі люди можуть проявляти вдячність.

Незважаючи на перераховані вище недоліки, робота медсестрою може бути затребуваною і досить престижною з урахуванням сучасних реалій.