10 серпня 2021 року в Липовецькій районній філії Вінницького обласного центру зайнятості пройшов інформаційний семінар на тему «Створення сімейних молочних ферм».

В заході взяв участь директор районної філії Віталій Руденко, регіональний менеджер по залученню сімейних молочних ферм ТОВ «Укрмілкінвест» Богдан Курячий, голова фермерського господарства «Овочі Поділля» Леонід Балацький та безробітні.

Богдан Курячий розпочав свою розповідь з того, ТОВ «Укрмілкінвест» є компанією, яка спеціалізується в галузі молочного тваринництва з використанням сучасних технологій та має намір реалізувати успішний досвід створення сімейних молочних ферм. Для цього залучають власні кошти та грантові кошти канадського уряду. Проєкт постійно розвивається і розширюється. В перспективних планах - створити сімейні молочні ферми по всій Україні. Проєкт спрямований на розвиток молочного тваринництва шляхом допомоги у створенні сімейних молочних ферм та молочних кооперативів на їх основі. Суть співпраці інвестора з сім’єю, яка виявила бажання створити молочну ферму, полягає у фінансуванні, супроводі та допомозі на всіх етапах: створення проєкту ферми, консультування при будівництві, відбір високопродуктивної худоби, встановлення обладнання, холодильника, фінансовий супровід та впровадження обліку. Після відкриття ферми надаються регулярні послуги: зооветеринарне обслуговування, послуги осіменіння, технологічна карта кормів, забезпечення силосу, бухгалтерський облік, отримання дотацій.

Віталій Руденко проінформував присутніх про стан, основні тенденції та процеси на локальному ринку праці та презентував послуги служби зайнятості, в тому числі з використанням новітніх технологій. Також зауважив, що родини, які створять молочну ферму, матимуть змогу не лише своїми власними силами отримувати прибутки, але й період участі у таких роботах зараховуватиметься їм до страхового стажу.

Голова фермерського господарства «Овочі Поділля» Леонід Балацький має на господарстві 9 голів ВРХ і тому питання створення молочної ферми йому вкрай актуальне, так як планує розширювати виробництво.

«Створення молочних ферм сімейного типу зупинить занепад села і молочної галузі зокрема. Крім того, це зміцнить сім’ї та допоможе створити родинний бізнес для багатьох поколінь», - резюме заходу.