У Теплицькій районній філії Вінницького обласного центру зайнятості 15 липня 2019 року проведений інформаційний семінар для 15 безробітних громадян. В ньому взяли  участь  інспектор праці Головного управління Держпраці у Вінницькій області Ніна Кацан, директор районної філії Вінницького обласного центру зайнятості Володимир Підвашецький, заступник директора Людмила Кривошия.

Сьогодні проблема нелегальної зайнятості гостро стоїть у нашій державі. З одного боку основну відповідальність за порушення трудового законодавства несуть роботодавці, які допускають до роботи працівника без оформлення трудових відносин. З іншого боку деякі громадяни, з тих чи інших причин, свідомо не бажають оформлювати трудові відносини з роботодавцями. Тому  основною метою семінару було  підвищення мотивації безробітних, що перебувають на обліку в службі зайнятості, до  легальної зайнятості.

Директор філії Володимир Підвашецький, розпочинаючи захід, наголосив присутнім про ризики нелегального працевлаштування, соціальні гарантії при офіційному працевлаштуванні та вплив розміру заробітної плати на соціальні виплати при страховому випадку.

Інспектор праці детально ознайомила учасників з порядком укладання трудових договорів, їх розірвання, застосування статей звільнення згідно чинного законодавства. Обговорили переваги легального працевлаштування, державні соціальні гарантії, переваги системи соціального страхування.

Людмила Кривошия ознайомила слухачів з послугами служби зайнятості, більш детально зупинившись на електронних сервісах служби зайнятості.

В кінці заходу  фахівці відповіли на численні запитання слухачів семінару. Інспектором праці було надано контактні телефони для отримання більш розширених консультацій з питань зайнятості в разі потреби.