У Тростянецькому районному центрі зайнятості систематично проводяться інформаційні семінари на тему «Легальна зайнятість», метою якого є підвищення обізнаності населення про негативні наслідки неофіційного працевлаштування, розкриття переваг легальної зайнятості.

16 травня такий семінар відбувся за участю начальника Тростянецького бюро правової допомоги Олега Ткача. Учасники заходу отримали роз’яснення щодо державних гарантій по оплаті праці, дотримання норм чинного законодавства при оформленні трудових відносин з роботодавцем.

Провідний фахівець з питань зайнятості Олеся Дячук відзначила, що питання легалізації трудових відносин на сьогодні є надзвичайно актуальним, адже існує чимало випадків, коли роботодавці уникають легального використання робочої сили, та не укладають передбачені законодавством трудові договори. Неофіційний найманий працівник власноруч позбавляє себе права на зарахування періоду роботи до страхового стажу, згідно з яким обчислюються пенсія, матеріальна допомога у разі настання безробіття, а також компенсації тимчасової непрацездатності.

Захід відбувся у формі діалогу, під час якого учасники обговорювали ситуації нелегальної зайнятості.