З метою підвищення обізнаності безробітних щодо правил оформлення трудових відносин з працівником та переваг легальної зайнятості, 2 липня 2019 року в Ладижинській міській філії Вінницького обласного центру зайнятості відбувся інформаційний семінар із загальних питань зайнятості.

На захід запрошено Головного державного інспектора Управління Держпраці у Вінницькій області Віктора Жовтяка.

Фахівці Ладижинської філії  ознайомили учасників із переліком соціальних послуг, які надає служба зайнятості, перевагами легальної зайнятості, гендерними аспектами на ринку праці.

Віктор Жовтяк надав роз’яснення щодо забезпечення прав застрахованих осіб на ринку праці, оформлення трудових відносин згідно цивільно-правових договорів, легалізації трудових відносин та ризиків нелегальної зайнятості.

«Погоджуючись на нелегальну роботу, найманий працівник власноруч позбавляє себе права на зарахування періоду роботи до страхового стажу, згідно з яким обчислюються пенсія, матеріальна допомога у разі настання безробіття, а також компенсація тимчасової непрацездатності», - наголосив В. Жовтяк.

Шукачі роботи дізналися про особливості укладання договору, цивільно-правової угоди, контракту та головні їх атрибути, переваги та недоліки.

Учасники цікавились державними гарантіями з оплаті праці.

Під час семінару безробітні отримали вичерпні відповіді на запитання, що стосувалися забезпечення прав застрахованих осіб на ринку праці, розміру страхових внесків, які  роботодавець повинен сплачувати до страхових фондів для формування страхового стажу найманих працівників.

В заході взяли участь 15 безробітних.