Сьогодні українці часто погоджуються на будь-яку пропозицію роботи, зокрема і нелегальну. Працівники, які одержують заробітну плату в «конвертах», стають заручниками самих себе. Людина, отримуючи нелегальну винагороду в результаті домовленості з роботодавцем, позбавляє себе соціальних виплат та гарантій.

Найефективнішим захистом громадян є їхня правова обізнаність. Саме з цією метою 14 лютого 2019 року у Чечельницькій районній філії Вінницького ОЦЗ  для шукачів роботи провели профінформаційний  семінар «Легальна зайнятість».

Учасникам  заходу провідний фахівець з профорієнтації Алла Овчар  надала допомогу щодо побудови власної стратегії пошуку роботи, оцінки своїх можливостей на ринку праці.

На семінар запросили першого заступника начальника Бершадського об’єднаного управління Пенсійного фонду України  - Людмилу Іванову.  

Під час заходу обговорили актуальність проблеми боротьби з виплатою заробітної плати у «конвертах», а також спонукали присутніх усвідомити, що згода на «зарплату у конвертах» позбавляє їх соціального захисту.

«Неоформлений офіційно працівник ризикує залишитися без права на отримання виплат, гарантованих державою, втрачає стаж, необхідний для нарахування пенсії, а також право на її перерахунок у подальшому», - зазначила Л.Іванова.

Усі учасники мали можливість поставити питання та отримати кваліфіковані відповіді,  індивідуальні консультації.