15 серпня 2018 року  в Томашпільській районній філії Вінницького ОЦЗ  пройшов інформаційний  семінар для осіб старше 50 років.

В семінарі взяли участь 17 безробітних. Метою подібних заходів є підвищення рівня поінформованості громадян стосовно діючого пенсійного законодавства, роз’яснення деяких чинних норм законів.

Фахівець відділу надання соціальних послуг Томашпільської  районної філії  Марія Сандрак розпочала семінар, наголосивши,  що лише оформлена згідно законодавства праця дає змогу заробити страховий стаж, і лише легальна заробітна плата впливає на розрахунок майбутньої пенсії.

На зустріч було запрошено фахівців з об’єднаного управління Пенсійного фонду у Томашпільському районі - першого заступника начальника Ямпільського об’єднаного управління Пенсійного фонду у Томашпільському районі  Валентину Чорногуз та спеціаліста – економіста фінансового відділу Оксану Теплу.

Безробітним було роз’яснено негативний вплив заробітної плати в «конверті», а саме: неможливість одержувати пенсію за віком; можливість звільнення в будь-який час та без будь - яких компенсацій; робота без  лікарняних та відпусток тощо. Присутні дізналися про можливість контролювати свою заробітну плату та перевіряти факт сплати Єдиного соціального внеску зареєструвавшись на веб – порталі Пенсійного  фонду або  звернувшись до Пенсійного  фонду.

Протягом семінару фахівці надали досить професійну консультацію. Було роз’яснено процедуру надання пенсії за віком. Безробітним також розповіли про питання механізму добровільного пенсійного страхування.

Протягом семінару між учасниками заходу відбувалася конструктивна дискусія, в ході якої кожен отримав відповідь на задане питання.

Наприкінці заходу безробітні подякували за інформативну зустріч, організовану спеціалістами філії.