1 лютого 2019 року в Іллінецькій  районній філії Вінницького обласного центру зайнятості відбувся семінар з роботодавцями та соціальними партнерами  з питань дотримання законодавства у сфері збереження робочих місць та легалізації тіньової зайнятості.

Розпочав роботу семінару начальник відділу взаємодії з роботодавцями районної філії Василь Мохниця. Він акцентував увагу учасників заходу на питаннях співпраці роботодавців із службою зайнятості.

Перед присутніми виступив директор філії Сергій Семенюк, який розповів працедавцям про послуги служби зайнятості та переваги від такої співпраці. Він зупинився на питаннях підбору працівників з урахуванням особливостей виробництва, проведенні ярмарків вакансій для укомплектування вільних робочих місць. Розповів про можливість набуття працівниками практичних навиків роботи шляхом стажування на робочих місцях, про забезпечення додатковою робочою силою для виконання тимчасових робіт, відшкодування витрат зі сплати єдиного соціального внеску у разі працевлаштування безробітних з числа вразливих верств населення.

«Проблема збереження робочих місць у районі є однією з найбільш актуальних, яка потребує виваженого підходу до її вирішення, проте не менш важливою є проблема легалізації тіньової зайнятості та створення нових робочих місць» - наголосив  С.Семенюк.

Олена Гульман, головний державний інспектор територіальної інспекції праці у Вінницькій області, звернула увагу роботодавців на те, що нелегальний статус працівника обмежує його соціальні гарантії. Такий працівник не може одержувати оплату за лікарняними листами, виплату заробітку у зв’язку з втратою працездатності в разі нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, гідне пенсійне забезпечення.

Крім того, інспектор праці наголосила на значному збільшенні розмірів штрафних санкцій за порушення норм законодавства про працю. Також зазначила, що відсутність легальних трудових відносин позбавляє працівників захисту від незаконного звільнення, отримання вихідної допомоги у разі звільнення за ініціативою роботодавця, гарантованої виплати заробітної плати, права на щорічну відпустку та цілої низки інших прав і соціальних гарантій, передбачених чинним законодавством. 

В обговоренні озвучених питань взяли участь представники кадрових служб та бухгалтерій підприємств району: ПАТ «Жорнище», управління  освіти Іллінецької ОТГ, ТОВ «Шефф-груп», СТОВ «Іллінецьке», Іллінецька райспоживспілка, ЦПМСД Іллінецької ОТГ, ФГ «Божнюкове», ФОП Дем’янишин, ФОП Зальцман, ТОВ «Кантелинське», КП Добробут», КЗ «Центр культури,мистецтва та естетичного виховання» Іллінецької ОТГ, СТОВ «Нива», ДП «Іллінецьке лісове господарство», КП «Іллінціхліб».

Кожен учасник отримав консультацію від соціальних партнерів щодо питань дотримання законодавства у сфері збереження робочих місць та легалізації тіньової зайнятості.