09 серпня 2018 року на базі Чечельницької районної філії Вінницького обласного центру зайнятості відбувся семінар з гендерних питань.
На захід запросили директора районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяну Фаренюк.
Провідний фахівець з питань зайнятості, Алла Овчар ознайомила учасників із законодавством України щодо забезпечення рівних можливостей чоловіків та жінок на ринку праці, поняттями «гендер», «гендерні стереотипи», торкнулася питання гендерного насильства, наголосила на гарантії держави права особи на захист від будь-яких проявів дискримінації у сфері зайнятості населення.
Першочерговим питанням, на яке звернула увагу Тетяна Петрівна – насильство в сім’ї є однією з найбільш розповсюджених форм порушення прав людини. У більшості випадків протиправні дії проти когось із членів родини супроводжуються актами агресії, приниження та жорстокої поведінки. Подібні дії з боку насильника приводять до негативного фізичного, психічного та соціального стану здоров’я постраждалої особи чи кількох осіб, членів цієї родини. Як правило, найбільше страждають від сімейного насильства жінки, діти та люди похилого віку. Нерідкі і такі форми насильства, як торгівля дітьми, залучення до жебрацтва, проституції, економічна експлуатація, позбавлення житла, коштів для існування, зневага потребами й інтересами. Діти є незахищеною і уразливою частиною суспільства, повністю залежною від дорослих, здебільшого по їх провині діти стають жертвами домашнього насильства, опиняються в зонах стихійних і природних катастроф, військових дій. Усі учасники семінару були одностайними – потрібно уникати будь - яких проявів насильства у різних сферах життя.
Крім того, Тетяна Фаренюк ознайомила безробітних з альтернативою працевлаштування – створення патронатних сімей в районі.
В ході проведення семінару учасники заходу дізнались про міжнародні підходи в сфері захисту дітей, напрацьований в Україні досвід розвитку послуг для вразливих сімей з дітьми, ознайомилися з особливостями запровадження послуги патронату над дітьми на рівні громади, обсягом повноважень, прав та обов’язків патронатних вихователів, програмою їх підготовки. Також розглянули алгоритм надання даної послуги, критерії відбору сімей-кандидатів у патронатні сім'ї. Усім учасникам семінару роздали буклети з даної тематики.