В рамках відзначення Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми 03 серпня 2018 року в Погребищенській районній філії Вінницького обласного центру зайнятості відбувся семінар на тему: «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці». На захід запросили начальника відділу у справах дітей Погребищенської РДА Лесю Гарнагу та 20 безробітних.

Захід розпочала заступник директора – начальник відділу надання соціальних послуг районної філії Лариса Пранципал, яка в своєму виступі зазначила, що на сьогодні є можливість шукати роботу не тільки в Україні, але й за кордоном. Однак перш ніж прийняти таке рішення, треба ретельно зважити всі переваги та ризики. Тому що працюючи в Україні, ми соціально захищені, ми причетні до економічного зростання в країні, ми позитивно впливаємо на ринок праці, завдяки чому Україна стає більш привабливим місцем для інвестицій та роботи.

Начальник відділу у справах дітей Леся Гарнага звернула увагу присутніх на основні ризики нелегальної трудової міграції - порушення прав людини, руйнування родинних стосунків, примусова праця неповнолітніх, торгівля людьми. Саме молодь, діти, жінки – найбільш уразливі категорії. Закликала бути небайдужими до цієї проблеми. Адже виїжджаючи за кордон ми ризикуємо потерпати психологічно та морально вдалині від родини.

Провідний фахівець з профорієнтації районної філії Володимир Храбан інформував про стан трудової міграції в Україні, її переваги й ризики. Слухачів ознайомили з видами торгівлі людьми та якими шляхами можна потрапити до такої ситуації. Для безробітних підготували тематичні відеоролики, надали інформацію щодо легального працевлаштування в Ізраїль.

Спеціалісти відповіли на низку запитань, які цікавили учасників заходу, а також роздали їм інформаційні та методичні матеріали, у яких викладені основні аспекти протидії торгівлі людьми та зазначені контакти державних установ і громадських організацій, що опікуються постраждалими від торгівлі людьми.