5 грудня своє професійне свято відзначають працівники статистики України. Така дата для свята вибрана не випадково. Адже саме 5 грудня 2001 року стартував перший Всеукраїнський перепис населення. Цифри, таблиці та відсотки — це товариші статиста.

Фахівці статистики обробляють величезну кількість даних, збирають інформацію, аналізують, записують, підсумовують…

Саме вони знають, скільки у нас в країні агрономів, шахтарів, пенсіонерів, студентів, працездатного населення, річок, озер, селищ, міст. Загалом, всі цифри — під контролем.

Статистики – це аналітики, які володіють широким інструментарієм математичного моделювання, знаннями прогнозування розвитку бізнесу, його позиціонування на ринку. Це та база, без якої жоден економіст не може успішно керувати маркетинговою фірмою, банком, інвестиційною компанією. Статистика в усьому світі відноситься до так званих системно-аналітичних спеціальностей і є аналітичною і універсальною за своїм змістом і призначенням. Аналітики потрібні практично в кожній компанії, де є що підраховувати, систематизувати та прогнозувати. На думку експертів, у ХХІ столітті, системний аналітик увійде до четвірки найбільш затребуваних фахівців у світі.

Завдання та обов’язки.

Виконує роботи зі складання періодичної статистичної звітності та одноразових звітів підприємства за формами і в строки, встановлені офіційними органами. Систематично на підставі первинних документів, а також зведень, звітів, поданих підрозділами підприємства, накопичує дані про виконання планових завдань, зведення, які містять якісні характеристики складу персоналу, технологічного устаткування, транспорту тощо. Здійснює перевірку правильності одержаних даних, їх порівнянність по окремих підрозділах з даними за попередні періоди. Систематизує та опрацьовує цифрові дані (здійснює їх групування, підбиває підсумки, розраховує відносні показники тощо). Готує різні довідки на основі даних статистичного обліку.

Статистичні дані регулярно оприлюднюються в газетах, на радіо та телебаченні. І якщо про щось статистика не говорить, то багато в чому через те, що розуміє важливість точної інформації.