Щороку, 17 квітня в Україні відзначають «День пожежної охорони».

Коли десь виникає пожежа, то хоробрі пожежні одразу поспішають на допомогу, щоб загасити вогонь і в разі потреби врятувати людські життя. Це важка праця, що заслуговує поваги. Адже люди цієї професії щодня ризикують своїм життям для порятунку інших.

Борці з вогнем трудяться цілу добу, готові в будь-яку хвилину сісти в свої червоні величезні машини c ревом сирени і мчатися на виклик. Їх зміна починається о 8.00 ранку і закінчується вранці наступного дня.

Яким повинен бути пожежник? Пожежники не тільки займаються гасінням пожежі, а й їх попередженням. Співробітники пожежних станцій стежать за зведенням будівель в містах і селах. Якщо вони не відповідають правилам пожежної безпеки, то будувати їх ніхто не буде. Пожежні постійно оглядають ресторани, навчальні заклади, офіси і лікарні, перевіряючи наявність пожежних рукавів, вогнегасників, плану евакуації і аварійних виходів. Такі дії зменшують ризик виникнення вогню і дозволяють уникнути жертв.

Також пожежні займаються проведенням бесід в дитячих садах і школах. Вони розповідають про правильну поведінку в палаючому будинку, лісі, про заходи пожежної безпеки та про наслідки необережних ігор з вогнем.

Тому пожежники рятувальники повинні володіти такими якостями, як: витривалість, швидка реакція, розум, вміння моментально приймати рішення, чуйність, сміливість, дисциплінованість, спритність, чесність, уважність, вміння надавати першу медичну допомогу і охайність.

У рятувальників навіть є свій кодекс честі. Коли вони надходять на службу, то дають клятву виконувати правила, які викладені в збірнику. Щоб відповідати обраній професії, пожежники багато тренуються для підтримки форми. На станціях для них обладнані спеціальні кімнати для відпрацювання можливих ситуацій, які можуть виникнути під час пожежі. Також, незважаючи на те, що люди цієї професії вже дорослі і самостійні люди, час від часу вони проводять за партами, знайомлячись з тонкощами пожежної справи.

Ви помічали, що крім міцних юнаків і чоловіків серед пожежників є і жінки? Але, як правило, вони працюють диспетчерами, приймають дзвінки і направляють пожежні машини за потрібною адресою, обчислюючи найкоротший шлях. Одяг для пожежників шиють з особливої тканини – арамідної, яка у вогні не горить і майже не нагрівається. Комплект пожежника включає в себе захисну куртку, комбінезон, міцні і зручні чоботи, ватяні штани і куртку, захисні рукавички, тепловідбиваючу маску з респіратором, тепловідбиваючий металевий костюм, каски з пластмаси та металу, протигаз з чохлом. Таке спорядження надійно захищає пожежних від вогню і спеки. Завдяки йому вони можуть пробитися через вогонь, дим і потрапити в палаючу будівлю, щоб загасити вогонь.